spravy.sk spravy.sk

Podľa Hilla by sa mal Verstappen v nadávaní krotiť

Max Verstappen chcel svojou prvou monackou zastávkou útočiť na tretie miesto Valtteriho Bottasa, no napokon to vôbec nevyšlo a prepadol sa na piatu priečku. Vo chvíli, ako sa dozvedel, že pred ním je aj jeho kolega Daniel Ricciardo, si poriadne zanadával.

Jeho slová sa dostali aj do televízneho prenosu, najskôr sme počuli pár vypípaných výrazov a následne "disaster", teda katastrofa. Damonovi Hillovi sa táto reakcia príliš nepozdávala.

"Každý jazdec musí vedieť, že dnes je všetko, čo poviete, použité aj v živom televíznom prenose," cituje Hillove slová Speedweek.com. "Preto by si mal na svoje slová dávať pozor. Max to v Monaku trochu prehnal. Mal by vedieť, že tieto slová sa dostávajú aj k mladým ľuďom."

Majster sveta z roku 1996 ďalej pripomenul, že Verstappen sa zo situácie určite poučil. Sám mohol vidieť, že stratégia nemusí vždy klapnúť a je jasné, že v tom prípade vznikne medzi jazdcom a tímom napätie.

"Napriek tomu je vzhľadom na svoj vek veľmi vyzretý a v našom športe sa stará o napätie i o vášeň. Na Monako môže zabudnúť. Som presvedčený o tom, že bude čoraz lepší a lepší," dodal Damon Hill.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac