spravy.sk spravy.sk

Fry: Alonsa sme volali do Brawnu GP

Nie je to tak dávno, čo v "efjednotke" pôsobil aj človek menom Nick Fry. V športe sa držal pomerne dlho a v tímoch so sídlom v Brackley zastupoval viacero dôležitých pozícií.

V roku 2002 prišiel ešte do vtedajšieho BARu, ktorému šéfoval David Richards, aby ho neskôr nahradil. Pozíciu si udržal aj po tom, ako stajňu prevzala Honda a ostal aj v jej nástupníkovi zvanom Brawn GP, ktorý už viedol Ross Brawn. Následne tím prešiel do rúk Mercedesu a podobne ako Brawn aj Fry vlastnil 24,9 percenta podielov.

Zmenilo sa to až v roku 2013, keď Mercedes vykonal zmeny, dotiahol Tota Wolffa, Nikiho Laudu, Paddyho Lowa i Lewisa Hamiltona, pričom predtým spomínané persóny sa vytratili. Fry sa teraz prihlásil o slovo v rámci "Management and Business Summit" v Madride a na španielskej pôde dostal pochopiteľne aj otázku týkajúcu sa Fernanda Alonsa.

"Fernando mohol v roku 2009 jazdiť za Rossa Brawna a mňa," cituje jeho slová Speedweek. "Ak by tak spravil, tak by už mal štyri tituly. Napokon môže do histórie vstúpiť ako stratený talent. Ak by urobil niektoré lepšie rozhodnutia, mohol mať omnoho lepšiu bilanciu."

Alonso získal svoje dva majstrovské tituly v rokoch 2005 a 2006 s Renaultom, potom sme ho rok registrovali v McLarene a titul mu tesne ušiel. Po interných problémoch v stajni sa na sezóny 2008 a 2009 vrátil do Renaultu a od roku 2010 bol vo Ferrari. 

Záujem o jeho služby bol vždy, čo spomínanými slovami potvrdil aj Fry. Dá sa však pochopiť, prečo tam Alonso nešiel: Renault bol v roku 2008 so ziskom 80 bodov štvrtý, Honda skončila so štrnástimi bodíkmi deviata. Kto mal vtedy tušiť, že v zákulisí postavila dokonalé auto, vďaka ktorému Brawn GP ovládne šampionát?

Honda predostrela Fernandovi Alonsovi ponuku v októbri 2008, ale na začiatku decembra napokon oznámila odchod zo športu. Ross Brawn stajňu kúpil za symbolickú jednu libru a zvyšok je história...

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brawn GP

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac