spravy.sk spravy.sk

Johansson vyzýva Alonsa k trpezlivosti: Kam by mal ísť?

Fernando Alonso patrí k jazdcom s najväčším talentom, ktorý však nedokázal využiť tak, ako by si sám predstavoval. Jeho prestupové rozhodnutia totiž neboli práve najšťastnejšie, a tak má na svojom konte "len" dva tituly z rokov 2005 a 2006. V posledných troch sezónach sa trápil v McLarene a vyzerá to tak, že v tomto tíme bude musieť aj pokračovať.

"Ak by chcel z McLarenu odísť, tak kam by mal ísť?" položil si otázku Stefan Johansson, ktorý sa touto témou zaoberal vo svojom aktuálnom blogu. "Pochybujem, že Mercedes alebo Ferrari pre neho majú pripravené miesto. A Red Bull je plný."

"Podľa môjho názoru by bolo najlepšie zachovať trpezlivosť a ešte rok ostať v McLarene. Ja si naďalej myslím, že oni to možno zvládnu a je to lepšie, ako akceptovať niektorú z možností, ktorá ešte ostala, pričom len Renault by dával nejaký zmysel..."

"Ale ak by sa McLaren zbavil Hondy a našiel by si iný motor, tak Maďarsko ukázalo, že v podstate okamžite by boli vážnym uchádzačom," skonštatoval bývalý pretekár, podľa ktorého by záujem o zmenu pôsobiska teoreticky mohli mať aj obaja pretekári Red Bullu, ibaže tí sú viazaní platnými zmluvami.

V konečnom dôsledku by všetci spomínaní mohli mať záujem len o miesta vo Ferrari alebo v Mercedese, ale šanca na zmenu v týchto zoskupeniach je podľa Švéda len "veľmi malá".

Prezident Ferrari Sergio Marchionne už naznačil, že Kimi Räikkönen dostane novú zmluvu a naďalej bude kolegom Sebastiana Vettela, pričom podobné by to malo byť aj s Valtterim Bottasom, ktorý má s Mercedesom momentálne podpísanú len ročnú zmluvu.

"Nevidím žiadny dôvod, prečo by mali chcieť zmenu," reagoval Johansson na Mercedes. "Myslím si, že Bottas odvádza fenomenálnu prácu. Lewisa udržuje v strehu a vyzerá to tak, že v tíme vládne dobrá harmónia."

Jej dôkazom bol aj záver Veľkej ceny Maďarska, keď Hamilton Bottasovi prepustil tretie miesto. "Neviem si predstaviť, že by to isté spravil aj pre Rosberga. Vzdal sa troch bodov, ktoré napokon pokojne môžu znamenať stratu majstrovského titulu," pripomenul Stefan Johansson.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Stefan Johansson

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac