spravy.sk spravy.sk

Johansson očakáva, že boj Mercedesu a Ferrari potrvá až do absolútneho konca sezóny

Sebastian Vettel si v úvode aktuálneho ročníka vybojoval pred Lewisom Hamiltonom určitý malý náskok, ale po Veľkej cene Veľkej Británie bol už takmer zmazaný. Potom však Ferrari na Hungaroringu opäť zdvihlo hlavu a v súčasnosti je nemecký pretekár o štrnásť bodov vpredu. Do konca sezóny však ostáva ešte deväť podujatí.

"Ako zvyčajne, médiá po jedných zlých pretekoch hovoria, že Ferrari je hotové, vládne tam kríza, atď, atď" pobavil sa bývalý pretekár Stefan Johansson v rámci svojho tradičného blogu. "V skutočnosti mali len jediné zlé preteky (Silverstone, pozn. red.). Ani náhodou si nemyslím, že majstrovský boj je rozhodnutý, čo Ferrari ukázalo totálnym ovládnutím VC Maďarska tak v kvalifikácii, ako aj v pretekoch."

Švéd súčasne pripomenul slová, ktoré zopakoval už niekoľkokrát: "Od prvého podujatia sezóny som hovoril, že Ferrari malo úvodnú výhodu celkom jednoznačne vďaka Vettelovmu intenzívnemu testovaniu nových pneumatík Pirelli. Tím o nich vedel viac ako ktokoľvek iný. Ťažko uveriť tomu, že by sa nenaučili viac... veď boli jediným tímom, v ktorom absolvoval všetky jazdy oficiálny pilot."

"Teraz, keď je za nami polovica sezóny, sa zdá, že Mercedes sa dotiahol a svoje auto i pneumatiky pochopil omnoho lepšie ako na začiatku ročníka. To však ani náhodou neznamená, že bitka je rozhodnutá. Očakávam, že sa potiahne až do samého konca," zamyslel sa Stefan Johansson.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac