spravy.sk spravy.sk

Leclerca mrzí, že mu vzali víťazstvo. Súperov totiž prevalcoval

Charles Leclerc si nemilosrdne razí cestu do Formuly 1 a jeho budúcoročné nasadenie v tíme Sauber vyzerá byť takmer hotové. V poslednej dobe sa mu však na päty lepí aj smola, pre ktorú nedokáže maximalizovať svoju výkonnostnú výhodu. Inak by sa už teraz, tri víkendy pred koncom ročníka, pravdepodobne tešil z titulu.

Na Hungaroringu ho diskvalifikovali z kvalifikácie, ktorú vyhral, a teraz v Spa-Francorchamps ho diskvalifikovali z pretekov. Jazdilo sa na 25 kôl a on nadelil druhému Oliverovi Rowlandovi viac ako 26 sekúnd! Komisári však z výsledkov vyradili aj tohto pretekára a jeho hlavného majstrovského súpera, ktorý momentálne zaostáva o 59 bodov. Obaja mali príliš opotrebovanú dosku na spodku podlahy.

"Veľká škoda, že som kvôli takej hlúposti prišiel o víťazstvo a o cenné body," skonštatoval Leclerc, ktorý do druhých pretekov preto štartoval ako predposledný. Napriek tomu sa však vyšvihol na parádne piate miesto. "Myslím si, že sme si zaslúžili viac, ale pravidlá sú pravidlá. Z hľadiska výkonu to však bol pozitívny víkend."

"Moje tempo bolo v pretekoch úžasné, v porovnaní s ostatnými autami to bolo podobné ako počas víkendov v Baku a v Monaku. Snažil som sa ísť naplno až do posledného kola. Môj inžinier sa už znepokojoval a hovoril mi o manažovaní pneumatík: 'Charles, upokoj sa kvôli pneumatikám, upokoj sa kvôli gumám, buď opatrný'. Ale balans auta bol skvelý. Bol som v čistom vzduchu a gumy držali. Všetko bolo úžasné..."

Leclerc vo svojom stĺpčeku pre Motorsport.com priznal, že finálny 26-sekundový náskok bol ostatným zjavne podozrivý a preto začali skúmať, čo tu nie je v poriadku. Až sa ukázalo, že doska umiestnená na podlahe je príliš opotrebovaná a nasledovala diskvalifikácia. Podľa Monačana za to môžu obrubníky: "A ak chcete byť rýchly, využívate celú trať. Olivera diskvalifikovali za to isté a práve my dvaja sme boli najrýchlejší."

"Napokon je fajn, že v nedeľných pretekoch som sa zozadu prepracoval na piate miesto, čo je v pretekoch bez zastávok v boxoch úžasné. Možno som mohol dosiahnuť aj lepší výsledok, ale veľa času som stratil pri boji s Robertom Merhim. Na rovinke Kemmel som za neho dorazil za pomoci DRS a veľmi ma prekvapilo, keď sa v poslednom okamihu pohol a pokryl pravú stranu," dodal Leclerc, ktorý svojho súpera nechce viniť. Len sa čuduje, prečo sa v danej fáze pretekov za každú cenu bránil tak tvrdo.

Finálny 59-bodový náskok je podľa Leclerca veľmi sľubný, ale pripomenul, že o body prišiel zbytočne v Monaku, pri maďarskej diskvalifikácii a aj po azerbajdžanskom treste, k čomu treba prirátať tento víkend. Inak by sa už s veľkou pravdepodobnosťou tešil z titulu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac