spravy.sk spravy.sk

Leclerc sa musí zamerať na víťazstvo v F2, tvrdí Vasseur

Charles Leclerc je dlhodobo spájaný s tímom Sauber, ale tradičný švajčiarsky celok si pred podpísaním akejkoľvek dohody želá, aby sa mladý jazdec sústredil na víťazstvo vo Formule 2.

„Charles Leclerc potrebuje dostatok času na to, aby sa mohol sústrediť na zisk titulu v F2. Až potom budú môcť prebiehať diskusie o jeho možnom pôsobení vo Formule 1 v roku 2018,“ povedal šéf Sauberu Frédéric Vasseur, ktorého slová cituje portál crash.net.

Devätnásťročný Leclerc je na najlepšej ceste stať sa šampiónom Formuly 2 po tom, čo v minulom roku triumfoval v GP3. Šéfa tímu Frédérica Vasseura by príchod Leclerca potešil, ale želá si, aby sa najprv sústredil na svoje pôsobenie vo Formule 2. Mladý odchovanec Ferrari je spájaný s tímom z Hinwillu vďaka novému technickému partnerstvu medzi týmito dvoma stajňami.

„Dohoda je založená na pohonnej jednotke, čo zahŕňa motor a prevodovku, ale v budúcnosti budeme diskutovať o rozšírení dohody o ďalšie parametre pre niektoré ďalšie časti,“ poznamenal Vasseur.

„Čo sa týka Charlesa, myslím si, že sa musí sústrediť na šampionát Formuly 2. Do konca sezóny zostáva ešte niekoľko pretekov a ešte je príliš skoro na to, aby sme rozbehli diskusie. Dúfam, že v určitom štádiu začneme s rokovaním, ale aby som bol úprimný, ešte je naozaj príliš skoro,“ dodal Vasseur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac