spravy.sk spravy.sk

Leclerc sa pretekov Formuly 3 nakoniec nezúčastní

Juniorský pretekár tímu Ferrari a čerstvý víťaz nižšej Formuly 2 Charles Leclerc nebude súťažiť na tohtoročnej Veľkej cene Macaa v šampionáte Formuly 3, aj napriek nedávnym špekuláciám, ktoré tvrdili niečo iné.

Devätnásťročný pilot sa chcel po minulotýždňovom triumfe v F2 zúčastniť pretekov Formuly 3 a pomôcť tak tímu Prema Powerteam k celkovému prvenstvu aj v tejto nižšej kategórii. Leclerc by sa popritom v Macau predstavil len po druhýkrát, pretekal tu totiž len raz, avšak vo svojom jedinom vystúpení sa mu podarilo vybojovať fantastické druhé miesto. Talentovaný jazdec sa nakoniec rozhodol uprednostniť a zamerať sa na najvyššiu motoristickú súťaž, kde ho uvidíme vo farbách Sauberu v piatkových voľných tréningoch ešte trikrát, ako aj na záver sezóny Formuly 2, kde ho čaká rozlúčková Veľká cena Abú Zabí.

Leclerc si po triumfe v súťaži jednotlivcov robí zálusk aj na celkové prvenstvo v Pohári konštruktérov, kde má vedúca Prema Racing pred tímom DAMS a Russian Time len dvojbodový , respektíve štvorbodový náskok a záverečné podujatie sezóny tak bude ešte mimoriadne napínavé.

„Milujem Macao, rád by som tu pretekal – a to najmä s najlepším tímom Formuly 3. Čakajú ma ale ešte piatkové voľné tréningy vo Formule 1 a Formula 2 [záverečná Veľká cena Abú Zabí], na ktorej záver ročníka sa potrebujem sústrediť, pretože chceme vyhrať Pohár konštruktérov, čo je pre mňa taktiež nesmierne dôležité,“ povedal Leclerc v rozhovore pre Motorsport.com.

„Okrem toho nechcem striedať súťaže – ísť z Formuly 1 do Formuly 3 a následne do Formuly 2. Potom by som sa cítil byť trochu stratený, pretože všetky tri monoposty sú pomerne odlišné a majú pomerne rozdielnu výkonnosť – medzi Formulou 3 a Formulou 1 je rozdiel približne 700 koní. Nie som jediný, kto si to myslí, môj manažér je taktiež podobného názoru a tvrdí, že bude lepšie zostať doma. Myslím si, že bude rozumnejšie sústrediť sa na menej vecí a v rámci nich odviesť čo najlepšiu robotu,“ dodal Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac