spravy.sk spravy.sk

Sainzovi je Kvjata ľúto

Carlos Sainz v tomto roku v Scuderii Toro Rosso rozdrvil Daniila Kvjata a počas spoločného pôsobenia mu bodovo naložil 48:4. Aj preto ho z Formuly 1 de facto vyprevadil, no teraz mu je osudu jeho kamaráta ľúto. Rus po ôsmich sezónach prišiel o miesto v štruktúrach Red Bullu a obzerá sa po novom fleku.

"Určite mi je toho ľúto," priznal Carlos Sainz. "K Danymu som mal totiž veľmi blízko už od motokárových dní. Do programu Red Bullu sme vstúpili v rovnaký deň roku 2009 a rok 2010 bol náš prvý. Dúfal som, že v F1 bude mnoho rokov a dúfam, že čoskoro sa sem vráti."

Španiel pridal slová o tom, že v programe Red Bullu to bolo vždy náročné: "Je to asi najnáročnejšia platforma na scéne. Na jednej strane vám toho dá najviac, ale na druhej strane vám vie aj všetko vziať."

"Myslím si, že pre každého, koho Red Bull prepustil, prípadne komu dal šancu, platí jedno: bez nich by sme nikdy nemali šancu jazdiť s autom F1 alebo súťažiť v F1. Sú veľmi tvrdí, ale majú na to dôvody."

"Spravili zo mňa jazdca, ktorým som dnes," pokračoval Carlos Sainz, aby vzápätí zacitoval slová Helmuta Marka, podľa ktorého musia jazdci Red Bullu vyhrávať a podávať maximálne možné výkony. Jeho obľúbený výraz je vraj "deliver" (dodať, odviesť, pozn. red.) a ak to niekto nesplní, skončí.

"Je to veľmi veľký tlak, ale bez neho by som v roku 2015 ako jazdec nespravil veľký krok, dnes by som nebol v Renaulte a nemal by som toľko skúseností a sebavedomia," pripomenul Carlos Sainz.

V Renaulte, kam Sainz prestúpil, je vraj celkom iná atmosféra. "Je to iný spôsob robenia vecí. Iný prístup. Napokon sa však ráta to isté: výsledky. Keď sú výsledky dobré, budú všetci spokojní. V F1 sa nič nemení, najdôležitejší je posledný výsledok. Ten sa ráta," dodal syn bývalého šampióna rely.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac