spravy.sk spravy.sk

Williams zaradil na zoznam kandidátov aj Kvjata

Williams naďalej uvažuje o tom, z ktorého jazdca spraví v budúcom roku kolegu Lanca Strolla. Okrem Roberta Kubicu, Paula di Restu, Pascala Wehrleina a Felipeho Massu vraj na zoznam pribudol aj Daniil Kvjat.

"Ako som povedal už v Austine, zvažujeme všetkých jazdcov, ktorí nemajú zmluvy," povedal jeden zo šéfov Williamsu Paddy Lowe pre Motorsport.com. "Taká je skutočnosť. Kvjat je veľmi rešpektovaný jazdec, takže by mal byť v zábere."

Tím sa s rozhodnutím nikam neponáhľa a možno tak spraví až po Veľkej cene Abú Zabí. Felipe Massa by však chcel svoj osud spoznať do dvoch týždňov, aby sa doma v Brazílii prípadne mohol vo veľkom štýle rozlúčiť.

"S Felipem neprestajne komunikujeme a uvidíme, kam sa v tomto smere dopracujeme," hovoril ďalej Angličan. "Existuje celý rad scenárov, ale riešime to interne. Vzťahy tímov a jazdcov sú v období okolo predlžovania zmlúv bohužiaľ vždy napäté. Keď my ako súkromné osoby hľadáme prácu, robíme to súkromne. F1 je veľmi verejná záležitosť, ale takto je to ešte obtiažnejšie, ako by sme chceli."

"Felipe je však skvelý človek a s Williamsom má výborný vzťah. Na oboch stranách je veľké množstvo rešpektu. Nech sa už spoločne dohodneme akokoľvek, ostaneme v dobrom vzťahu," vyjadril sa Lowe.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac