spravy.sk spravy.sk

Leclerc tvrdí, že s autami F2 sa jazdí ťažšie ako s F1

Charles Leclerc získal v tomto roku titul vo Formule 2 a popri tom absolvoval už aj niekoľko piatkových tréningov v "efjednotke". Prekvapujúco tvrdí, že s monopostami F2 sa jazdí o niečo ťažšie ako s F1. Má na to aj logické vysvetlenie...

"Formula 2 je veľmi namáhavá séria - a dokonca o niečo viac ako Formula 1," povedal Monačan v piatok na Interlagose. "Nemáme tam žiadny posilňovač riadenia, takže vďaka tomu je život v F1 o niečo jednoduchší."

"Na druhej strane je však Formula 1 náročnejšia na krk a krčné svaly. Toto sa však dá rýchlo vylepšiť, pretože je pomerne jednoduché na tom zapracovať," hovoril ďalej Leclerc.

V rozhovore pre Motorsport-Total.com dvadsaťročný pretekár pokračoval konštatovaním, že aj s autom svetovej série Renaultu je to dosť ťažké. a v mnohých smeroch náročnejšie ako v kráľovskej triede: "Vo Formule 1 je totiž omnoho prepracovanejšia technika."

"Ale pretekárske skúsenosti sú vo všetkých sériách rovnaké. A to isté platí aj o spolupráci s tímom. Vďaka tomu som oproti mojim prvým jazdám v monopostoch už omnoho kompletnejším jazdcom. Pri zlepšovaní výkonu to hrá v motoršporte veľkú rolu..."

Pri Leclercovi novinárov pochopiteľne zaujímala aj otázka týkajúca sa toho, či v budúcom roku dostane jeden z kokpitov v tíme Sauber. "O to sa stará Ferrari a Nicholas (Todt, manažér, pozn. red.)," odpovedal. "Uvidíme, kedy padne rozhodnutie. Rozhodne však dúfam, že budem súčasťou tohto tímu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac