spravy.sk spravy.sk

Šampión F3 Lando Norris absolvuje v Abú Zabí preteky F2

Lando Norris, ktorého kariéra má zatiaľ neuveriteľne rýchly vzostupný trend, sa dočkal ďalšej zaujímavej príležitosti. Nový šampión európskej F3 sa vo farbách tímu Campos Racing predstaví na poslednom podujatí Formuly 2 v Abú Zabí. Jazdiť sa bude o dva týždne počas víkendu F1.

Norris, ktorý v pondelok oslavuje svoje osemnáste narodeniny, tak má poriadne hustý program. Počas tohto týždňa absolvuje testy Pirelli na Interlagose, cez víkend Veľkú cenu Makau a na ďalší víkend spomínané podujatie na okruhu Yas Marina.

"Po tom, ako som na prvý pokus získal titul v európskej F3, budem v budúcom roku jazdiť buď vo Formule 2 alebo v sérii Super Formula," skonštatoval Norris. "To všetko s tým cieľom, aby som sa jedného dňa dostal do F1."

"Dostať príležitosť na absolvovanie dvoch posledných podujatí sezóny F2 je pre mňa bonus, nech si už napokon vyberiem ktorúkoľvek kategóriu. Vôbec prvýkrát budem súťažiť v pretekoch, ktoré si vynucujú povinnú zastávku v boxoch. Bude to nová skúsenosť," pripomenul Lando Norris.

Tím Campos práve ukončil spoluprácu s Ralphom Boschungom, ktorý v priebehu desiatich súťažných víkendov nazbieral len jedenásť bodov. Stajni patrí so ziskom sedemnástich bodov predposledné deviate miesto, pričom tri najsilnejšie tímy Prema Racing, DAMS a Russian Time nazbierali už 347, 345, resp. 341 bodov. Veľké šance teda Norris nemá.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac