spravy.sk spravy.sk

V Hockenheime sú prekvapení, že prišli o F2 a GP3

V budúcom roku sa nám do kalendára vráti Veľká cena Nemecka. Jazdiť sa bude na okruhu v Hockenheime, ktorého majitelia ostali zaskočení: do sprievodného programu nedostali podujatia Formuly 2 a ani GP3, čo je z ich pohľadu značný mínus.

Všetko je to zvláštne, pretože kalendáre týchto sérií sa rozširovali - v F2 budeme mať dvanásť a v GP3 deväť podujatí, no nemecké kolo medzi nimi chýba. Francúzsky okruh Paula Ricarda však obstál lepšie a do programu sa vrátilo i ruské Soči.

"Pre nás to bolo vážne prekvapenie," povedal marketingový šéf Hockenheimu Jorn Teske pre Autosport. "V minulosti boli súčasťou balíka Formuly 1 aj GP2 (dnes už F2, pozn. red.) a GP3. My sme sa o tom dozvedeli až z aktuálneho potvrdenia ich kalendárov."

"Po stránke podporného programu sme to spolu s Liberty nepreberali, keďže v posledných rokoch sa to nikdy nemenilo. Nevieme teda povedať, prečo sem neprídu," skonštatoval Teske, ktorý súčasne potvrdil, že lídri F1 už pracujú na riešení.

"Očakávame, že dostaneme Porsche Supercup, keďže pre nich by to boli domáce preteky. Vždy sme mali dojem, že Liberty Media chce fanúšikom ponúknuť parádne divadlo - dúfame, že nám dokážu ponúknuť vysokokvalitnú alternatívu," dodal Teske.

Prekvapenie neskrýval ani šéf tímu ART Grand Prix Sebastien Philippe. "Prekvapilo ma, že Soči sa vrátilo do kalendára... na to som ani nepomyslel," cituje jeho slová Autosport. "Vedel som, že v F2 budeme mať dvanásť a v GP3 deväť podujatí, no nečakal som takýto kalendár. Vôbec netuším, prečo v ňom Hockenheim nie je."

Philippe súčasne pripomenul, že takto sú majstrovstvá trochu "internacionálnejšie", ale z hľadiska rozpočtu aj náročnejšie. 

Nuž a predstavitelia Hockenheimu sa na vec snažia pozerať s optimizmom. "Predpredaj začal veľmi dobre a oproti roku 2016 sme na tom lepšie o tridsať percent," prezradil Jorn Teske. "Dúfame, že túto tendenciu si udržíme aj naďalej. Vyzerá to tak, že nová Formula 1 vytvorila v Hockenheime a v Nemecku veľký entuziazmus."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac