spravy.sk spravy.sk

Formula 2 potvrdila nové tímy, okrem iného aj český Charouz Racing System

Vedúci predstavitelia série FIA Formula 2 vo štvrtok potvrdili, že do ročníka 2018 sa prihlásilo celkovo jedenásť tímov. Pokračuje osem súčasných, ku ktorým pribudli Carlin, Fortec Motorsport a Charouz Racing System.

Carlin a Fortec sú známe z mnohých zahraničných kategórií a poznajú ich v celej Európe. Z nášho pohľadu je však najzaujímavejší práve Charouz Racing System, ktorý založil v roku 1985 Antonín Charouz.

Viac informácií zatiaľ nemáme, ale nie je vylúčené, že české zoskupenie by mohlo mať tendenciu dať príležitosť niektorému z domácich pretekárov. 

Stanovisko F2 okrem toho dodáva, že "v najbližších týždňoch môže pribudnúť aj dvanásty tím."

"Na našom rošte s radosťou vítame Carlin, Fortec a Charouz," povedal výkonný riaditeľ série Bruno Michel. "Svoju prvú ochutnávku F2 zažijú v úvode roku 2018 na 'shakedowne' nových áut, ktorého termín bude potvrdený v priebehu najbližších týždňov."

"Od mnohých tímov sme obdržali mimoriadne kvalitné žiadosti týkajúce sa toho, že sa chcú pridať do nášho šampionátu. Preto si nechávame možnosť pridať do nášho zloženia ešte pred koncom roka aj dvanásty tím," dodal Michel.

Tímy F2 pre rok 2018:

Arden International

ART Grand Prix

Campos Racing

Carlin

Charouz Racing System

DAMS

Fortec Motorsports

MP Motorsport

PREMA Racing

Racing Engineering

Trident.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac