spravy.sk spravy.sk

Potvrdené: Norris bude v kariére pokračovať v F2

Dlhšie sa špekulovalo o tom, či bude Lando Norris v kariére pokračovať v sérii Formula 2, prípadne sa vyberie po stopách Stoffela Vandoorna a skúsi japonskú Super Formulu. Napokon to bude prvá spomínaná možnosť a spolu so Sergiom Settem Camarom ho čaká pôsobenie v tíme Carlin.

"Rok 2018 bude už mojim štvrtým s Carlinom," skonštatoval Lando Norris. "Trevor tu vedie skvelý tím a cítim sa byť súčasťou rodiny. Je to priateľské prostredie, v ktorom sa cítim veľmi komfortne."

"V budúcom roku sa budem mať veľa čo učiť, budem si musieť zvykať na vyšší výkon, pneumatiky Pirelli i na povinné zastávky v boxoch. Cítim však, že som v najlepšom možnom prostredí pre to, aby som sa s tým všetkým vyrovnal," dodal aktuálny šampión európskej F3.

Sergio Sette Camara tiež nie je žiadne béčko a počas minulého víkendu bol v Makau blízko víťazstva. Doplatil však na boj s Ferdinandom Habsburgom a v poslednej zákrute obaja vypadli.

"Som veľmi rád, že pri našom návrate do podporného padoku F1 môžeme potvrdiť fantastické jazdecké zloženie," vyjadril sa šéf tímu Trevor Carlin.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac