spravy.sk spravy.sk

Newey sa do vývoja nezapojí intenzívnejšie ako minulý rok, oznamuje Horner

Šéf Red Bullu o tímovom geniálnom inžinierovi prezradil, že nebude Formule 1 venovať viac ako polovicu svojho času.

Adrian Newey už dávnejšie oznámil, že do vývoja už nebude zasahovať tak, ako kedysi. Začiatok sezóny sa pre rakúsku stajňu niesol v duchu slabších výkonov, z ktorých sa tím aj za pomoci Neweyho ku koncu ročníka dostal. Britský inžinier sa však opäť plánuje zamerať na svoje projekty, pre Red Bull aj napriek tomu zostane kľúčovou osobnosťou.

"Adrian bude rovnako intenzívne zainteresovaný," hovorí Christian Horner. Auto RB13 bolo pôvodne dielom šéfdizajnéra Roba Marshalla, šéfa aerodynamiky Dana Fallowsa a hlavného inžiniera Paula Monaghana, ktorý prevzal Neweyho úlohu. Keď však nastali problémy, musel sa do práce pustiť aj Newey.

"Delí svoj čas," informuje Horner o Neweym, ktorý raz pracuje intenzívnejšie, inokedy menej. "Päťdesiat percent svojho času trávi vo Formule 1."

Hlavným cieľom pre budúci rok však nebude zlepšenie aerodynamických vlastností auta, ale spoľahlivosti. "RB13 získalo trinásť pódií a trinásťkrát vypadlo," vyratúva dlhoročný šéf tímu. "Ak každé vypadnutie nahradíme v priemere ziskom desiatich až dvanástich bodov, nemusíte byť profesorom matematiky, aby ste si zrátali, koľko nás to stálo."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac