spravy.sk spravy.sk

Podľa Neweyho bol tohtoročný Hamiltonov titul najlepší

Lewis Hamilton vybojoval v tomto roku svoj štvrtý majstrovský titul a podľa technického šéfa Red Bullu Adriana Neweyho išlo o jeho doposiaľ najväčší úspech. Pre jeho získanie totiž musel predviesť najväčšie kvality.

"Myslím si, že pri jeho predchádzajúcich tituloch to bolo tak trochu hore-dole," zamyslel sa Newey v rozhovore pre Sky Sports F1. "Ale tento šampionát, ktorý absolvoval v tomto roku, bol podľa mňa nepochybne jeho najlepší."

"Poskladal veľmi silnú kampaň, v rámci ktorej nemal žiadne slabé preteky. Vedel, kedy má bojovať a kedy pozíciu radšej pustiť v záujme toho, aby nevypadol," skonštatoval Angličan.

V publikovanom rozhovore sa hovorilo aj o tom, s ktorými jazdcami by Newey rád spolupracoval, ale nebolo mu dopriate. Spomenul mená Michaela Schumachera a Fernanda Alonsa.

Pri Schumim ho mrzí len to, že niekedy spravil neuvážené veci: "Ale to ho asi len jeho súťaživý inštinkt hnal až príliš ďaleko."

"K spolupráci s Fernandom som mal viackrát blízko," povedal Adrian Newey. "Je mimoriadne konkurencieschopný, ale to, že po všetkých tých rokoch má len dva tituly... kto by na konci roku 2007 predpovedal, že ďalší už nezíska?"

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac