spravy.sk spravy.sk

Brundle: Ferrari blufuje, kam inam by šlo? Nechať si nakopať zadok vo Formule E?

Podľa komentátorov Sky Sports by sa Liberty Media nemala nechať zastrašiť vyhrážkami Ferrari, ba práve naopak. Mala by byť na nich ešte tvrdšia.

"Musia byť tvrdí," hovorí o šéfoch v Liberty Media Martin Brundle. "Musia povedať: 'Toto je budúcnosť Formuly 1, týmto smerom sa budeme uberať. Pridajte sa, alebo odíďte.' Treba, aby to vyjadrili jasne."

Ferrari sa zas jasne snaží dať najavo, že to s odchodom myslí vážne. "Myslím si, že blufujú. Kam by Ferrari šlo? Nech si nechajú vo Formule E nakopať zadok Mahindrou. Sú už v Le Mans, vyhrali svetový šampionát GT - a nikto o tom nevie. Do reklamy nevrážajú ani jediný cent, pretože všetko za nich robí Formula 1. Preto by v Liberty mali byť ešte tvrdší."

Pri tvorbe nových pravidiel sa už predstavitelia športu na kľúčových bodoch zhodli. Cesta je však tŕnistá a nikto nevie, ako sa to celé nakoniec vyvinie.

"Veľa ľudí s týmito princípmi súhlasí. Snažia sa o zmenšenie rozdielov v štartovom poli a zredukovanie nefér výhod niektorých tímov," pokračuje Damon Hill. "Toto je však Formula 1 a vídame to v nej už veľmi dlhý čas. Rokujú s veľmi silnými skupinami. Nepochybujem, že Liberty dnešnému marketingu rozumie, ale potrebujú aj Rossa Brawna. Ross už priniesol niekoľko návrhov ohľadom budúceho smerovania a okamžite sa dočkal kritiky."

Podľa Brundla by F1 mala divákom priniesť niečo neobyčajné, ak si chce udržať svoju popularitu. "Musíme mať najrýchlejšie, najstrašidelnejšie a najlepšie pretekárske autá s najlepšími pilotmi bojujúcimi koleso na koleso. Cieľ je jednoduchý, a podľa mňa aj cesta k nemu je ľahká, no stojí v nej politika a vlastné záujmy. Neviem teda, ako to nakoniec celé skončí."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac