spravy.sk spravy.sk

Na Red Bull začína negatívne vplývať fakt, že Renault je továrenským tímom

Red Bull sa pri návrhu nového monopostu bude musieť prispôsobiť požiadavkám Renaultu. Francúzi sa chcú postupne prepracovávať do čela štartového poľa a preto začali meniť aj prístup ku svojim zákazníkom.

Renault má jasne stanovený plán: o niekoľko rokov by sa chcel ocitnúť na špici. Pracuje na tom už od sezóny 2016. Ak chce celý proces urýchliť, nesmie dovoliť, aby zákazníci ovplyvňovali ich koncept auta.

Adrian Newey sa tak do príprav musí zapojiť o čosi intenzívnejšie. "Začíname cítiť vplyv továrenského tímu na inštaláciu pohonnej jednotky," povedal v rozhovore so Sky Sports. "Architektúru motora nám diktujú do posledných detailov."

Red Bull sa teda musí prispôsobiť. Z tohto pohľadu by bol prechod k Honde ideálnym riešením - samozrejme, v prípade, že sa japonský výrobca dostane cez svoje problémy. Red Bull by získal exkluzívneho dodávateľa, ktorému by mohol zadávať požiadavky.

"Všetko nám teraz nadiktuje továrenský tím - kde má byť olejová nádrž, turbo, výfukové potrubia a tak ďalej. Pre nás to vôbec nie je ideálne," pokračuje geniálny inžinier Red Bullu.

Newey však zdôrazňuje, že zo strany Renaultu nepociťuje žiadne zákulisné manévre: "Renault bol ku nám ako zákazníkom vždy férový. Nemyslím si, že ich tím dostáva lepšie motory ako my. To je jeden z dôvodov, prečo sme s nimi zostali aj počas éry V8."

"Otázkou zostáva, či sa Renaultu podarí dotiahnuť na Ferrari a Mercerdes," dodal Newey.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac