spravy.sk spravy.sk

Newey o Schumacherovi: Niekoľkokrát uťal aj mimo

Adrian Newey je azda najuznávanejším dizajnérom Formuly 1 a dosiahol toho veľmi veľa. Majstrovské tituly získal s viacerými tímami, no jednu vec do istej miery ľutuje: nikdy nespolupracoval s Michaelom Schumacherom.

"K trom jazdcom, s ktorými by som rád spolupracoval, v každom prípade patrí aj Michael. Bol to výnimočný jazdec," povedal Newey, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com. "Ale vždy bol len našim protivníkom."

Angličan Schumachera uznáva, ale neodpustil si ani štipku kritiky: "Žiaľ niekoľkokrát uťal aj mimo. Myslím si, že za to mohol jeho súťaživý duch. Ten sa staral o to, že niekedy jednoducho zašiel príliš ďaleko."

Keď prišla reč na najlepších jazdcov, spomenul si Newey aj na Nigela Mansella. "Vždy som s ním dobre vychádzal," zaspomínal si na majstra sveta z roku 1992. "Mal aj svoje slabšie dni, ale keď prišiel ten dobrý, tak si to človek okamžite všimol."

Damona Hilla označil Adrian za "skvelého chlapíka" a vyzdvihol aj jeho ľudské kvality. "Jeho výkony boli trochu kolísavé - ak sa na to teda pozriem mimoriadne kriticky. Avšak niektoré jeho preteky - ako Suzuka 1994 - boli úchvatné."

Celkom iný bol taký Mika Häkkinen, ktorý vraj príliš často mlčal. "Nehovoril takmer nič, ale veľmi presne vedel, čo chce. Keď ste si dopriali čas, vypočuli ho a následne realizovali to, čo chcel, tak sa tá práca vyplatila," usmial sa Newey pri spomienke na Lietajúceho Fína.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac