spravy.sk spravy.sk

Mansell nevidí v dvoch mladíkoch Williamsu neprekonateľný problém

Nigel Mansell si pamätá slávne roky Williamsu a práve s týmto tímom získal v ročníku 1992 svoj jediný majstrovský titul. Bola to vskutku výnimočná sezóna; vyhral deväť zo šestnástich veľkých cien a druhého Riccarda Patreseho na body zdolal 108:56.

Na ďalších priečkach to už bolo vyrovnané, Michael Schumacher nazbieral 53 bodov, Ayrton Senna 50 a Gerhard Berger 49; Mansell teda konkurenciu doslova prevalcoval.

Ako teraz vníma skutočnosť, že kedysi slávny tím sa bude v novom ročníku spoliehať na dvojicu neskúsených pretekárov ako Lance Stroll a Sergej Sirotkin? Obaja navyše ťažia zo skutočnosti, že za nimi stoja silní sponzori.

"V minulých rokoch, keď sa jazdilo bez počítačových pomôcok, by som sa pri dvoch mladíkoch v tíme obával," reagoval Mansell v rozhovore pre Autosport. "Dnes to však už príliš neplatí, pretože jazdci majú mnoho podporných inžinierov a veľmi veľa informácií."

"Monopost Formuly 1 - kým je pri určitej rýchlosti prenechaný do rúk jazdca - jazdí doslova sám. Budú mať veľké množstvo podpory. Dúfam, že ak bude auto dobré, tak sa dočkáme aj pretekov, v ktorých zažiaria. Dúfam, že sa neprepadnú do spodných častí roštu," zamýšľal sa 64-ročný Angličan.

Dvojicu bude pritom dopĺňať skúsený Robert Kubica, ktorý bude pracovať so simulátorom, čakajú ho viaceré testy a rovnako i nasadenia v piatkových tréningoch. Mansell si myslí, že dvaja mladíci sa od neho budú mať čomu priučiť.

"Súťaženie na vysokej úrovni je jedna vec, ale víťazenie na vysokej úrovni je vec druhá. Z môjho pohľadu bolo zaujímavé, že som mal za kolegov majstrov sveta. So všetkými som mohol úzko spolupracovať a v takom prípade sa fakt rýchlo dokážete naučiť veľmi veľa. Viac toho vidíte. Vždy ma zaujímalo pozrieť sa na veci pohľadom niekoho iného," dodal Nigel Mansell.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mansell Nigel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac