spravy.sk spravy.sk

Brawn GP spravil z Richarda Bransona populárneho človeka: Ľudia mi chceli potriasť rukou na toalete

Brawn GP ovládol prvú polovicu sezóny 2009. Majitelia tímu si úspech patrične užívali a po prvom víťazstve sa Richardovi Bransonovi podarilo pomočiť fanúšika.

Ross Brawn sa po odchode Hondy rozhodol ich tím odkúpiť. Jednou z prvých vecí, ktoré bolo treba urobiť, bolo nájsť nejakých sponzorov, ktorí by zaplnili biele plochy na monoposte BGP 001. A práve tak sa s tímom spojil Richard Branson, šéf Virginu.

Víťazstvo prišlo už v Melbourne. Popreteková párty sa začala prakticky okamžite a bol taká intenzívna, že Branson sa rozhodol nasledujúcich šesť mesiacov abstinovať.

V interview s Grahamom Bensingerom si Branson túto párty pripomenul: "Bol som rozcestovaný, unavený a vypil som toho príliš veľa. Oslavoval som toto prvé veľké víťazstvo. Akurát som močil na toalete vo svojej kabínke, keď ku mne niekto prišiel a požiadal ma o autogram."

"Vraj som sa len otočil, podpísal sa a označkoval celé jeho nohavice. Šesť mesiacov po tej noci som nič nevypil a teraz som opäť v pohode... Niekedy mi chcú ľudia potriasť rukou v momente, keď som na toalete a to je poriadne bizarné," zasmial sa majiteľ tímu Formuly E.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brawn GP

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac