spravy.sk spravy.sk

Scott Speed si už na iRacingu nezahrá, za úmyselné vrážanie do súperov dostal zákaz

Simulačné preteky sú o krok nad bežnými počítačovými hrami. Sú dokonca také realistické, že v nich môžete stretnúť svojho obľúbeného okruhového pilota zo sveta skutočných áut.

To sa stalo profesionálnemu pretekárovi na simulátoroch Jakovi Hewlettovi. Na okruhu v Nürburgringu sa vedľa neho postavil Scott Speed. Hewlett celé preteky vysielal prostredníctvom služby Twitch.

Dvojica sa v zápale boja v prvej zákrute dostala do kontaktu. V Dunglop Kehre sa Speed roztočil a skončil mimo trate.

Speed strávil zvyšok pretekov zaujímavo: snažil sa pomstiť neprávosť a úmyselne narážal do Hewlettovho auta vždy, keď sa naskytla príležitosť. Dokazuje to aj samotné video, ktoré bolo vysielané fanúšikom.

Ak hrávate online preteky, asi sa vám to zdá ako bežný nedeľňajší večer za vaším počítačom. Pravdou však je, že iRacing je drahý simulátor, za ktorého používanie si hráči platia. Pýši sa totiž veľmi vysokou mierou podobnosti s realitou. Ponúka aj preteky pod záštitou sérií ako NASCAR či IndyCar. Víťaza navyše čaká finančná odmena.

Ide o preteky, kde detské vrážanie do súperov nie je vítané. Potom, čo sa video so Speedom začalo šíriť internetom, viac a viac hráčov zverejnilo svoje vlastné skúsenosti so Speedovým majstrovstvom.

Počítačová služba na celú vec nereagovala. Hovorca oznámil, že počínanie si hráčov nekomentujú, nech už ide o kohokoľvek. Každý podlieha rovnakým pravidlám aj v oblasti úmyselného vrážania do súperov.

Scott Speed však pre thedrive.com potvrdil, že napokon mu iRacing zakázali. "Nie je to skutočný život, je to hra. Trestom za moje činy je zákaz, ktorý som akceptoval. No necítil by som sa ako chlap, keby som protestoval proti niekomu, komu som zničil preteky a on mi službu len odplácal."

Zákaz vysvetľuje aj fakt, prečo sa Speed na Facebooku rozhodol svoj simulátor za 7500 dolárov predať. Bývalý pretekár Formuly 1 zavesil svoje pomyselné rukavice na klinec. Aspoň zatiaľ.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Scott Speed

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac