spravy.sk spravy.sk

Formula 2 prišla o tím Racing Engineering, súťažiť bude dvadsať áut

Promotéri série Formula 2 vo štvrtok potvrdili, že do nového ročníka napokon vstúpi desať tímov. Ešte v novembri sa pritom objavila predbežná štartová listina, na ktorej bolo dvanásť účastníkov.

Napokon je to tak, že tímy Racing Engineering a Fortec Motorsport, ktoré sa pôvodne prihlásili, od tohto kroku upustili a štartovať nebudú.

Na rošte tak uvidíme dva britské tímy (Arden International a Carlin), dva francúzske (ART Grand Prix a DAMS), dva talianske (PREMA Racing a Trident), jeden český (Charouz Racing System), jeden holandský (MP Motorsport), jeden španielsky (Campos Racing) a jeden ruský (RUSSIAN TIME).

"S veľkou radosťou potvrdzujem, že naši úradujúci šampióni RUSSIAN TIME budú na štartovom rošte pre rok 2018," potvrdil šéf série Bruno Michel a odmietol tak špekulácie okolo budúcnosti tohto zoskupenia.

Michel sa súčasne poďakoval tímu Racing Engineering a vysvetlil, že pre Fortec Motorsport to napokon nebol vhodný okamih pre vstup: "Ich možný vstup zvážime v okamihu, keď budú priaznivejšie podmienky."

"Cítim, že pre náš šampionát je najlepšie obmedziť počet účastníkov v roku 2018 na desať. Viem, že nám opäť raz ponúknu neskutočnú šou," dodal Bruno Michel.

Svoje pôsobenie v F2 ukončil aj tím RAPAX, ale to sa vedelo už dávnejšie. Nováčikmi sú Carlin a Charouz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac