spravy.sk spravy.sk

Nemecký talent Maximilian Günther postupuje do F2

Jeden z najtalentovanejších nemeckých pretekárov Maximilian Günther, ktorý skončil v minulom roku v európskej F3 na konečnom treťom mieste, bude po novom pôsobiť v šampionáte FIA Formula 2.

Dvadsaťročný Günther si viedol o poznanie lepšie ako jeho čoskoro devätnásťročný krajan Mick Schumacher a napredovanie si zaslúžil. Miesto vo svojom tíme mu ponúklo britské zoskupenie ARDEN.

"Na svoju premiéru vo Formule 2 sa veľmi teším a neviem sa dočkať toho, ako budem nastupovať proti najlepším juniorom sveta," povedal Günther. "ARDEN International je renomovaný tím s veľmi úspešnou históriou. Je úžasné vidieť, koľko jazdcov tejto stajne sa dostalo do Formuly 1. Rovnaký cieľ mám aj ja a odvediem pre neho maximum."

Maximilian Günther vyhral v posledných dvoch rokoch v F3 desať pretekov a na pódiu sme ho videli až 31-krát. Postupne obsadil druhé miesto za Lancom Strollom a následne tretie za Landom Norrisom a Joelom Erikssonom.

"Na ďalší krok sa cítim byť absolútne pripravený," pokračoval. "Na konci minulého roku som si v Abú Zabí vyskúšal monopost Formuly 2 a od začiatku som sa v ňom cítil dobre. Tentoraz budeme mať celkom nové autá a bude dôležité, aby som ich čo najskôr pochopil."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac