spravy.sk spravy.sk

Williams odhalil FW41

Tím Williams vo štvrtok večer počas akcie v Londýne slávnostne odhalil nový monopost pre rok 2018 označený ako FW41.

Ako sa dalo čakať, výrazný vplyv na nový stroj mali technický riaditeľ Paddy Lowe, ktorý mu dal niektoré prvky Mercedesu, ako aj hlavný aerodynamik Dirk De Beer, ktorý so sebou zjavne priniesol niečo z prostredia Ferrari - napríklad typické bočnice.

Po vzore skôr spomínaného Mercedesu je napríklad deflektor nachádzajúci sa pod nosovou časťou. Na prvých obrázkoch auta vieme identifikovať aj výstupný otvor S-potrubia, ale v zadnej časti je vidieť aj T-krídlo, ktoré už nemôže byť umiestnené tak vysoko hore ako v minulom roku. Inžinieri však našli spôsob, ako ho predsa len využiť.

Žraločia plutva je po novom omnoho menšia, pretože pravidlá ju do značnej miery zakazujú. Nuž a najväčšou zmenou je pochopiteľne svätožiara, ktorá je v bielej farbe, ale na záberoch nie je dozdobená povolenými aerodynamickými doplnkami. Tie teda uvidíme až neskôr.

Ako prezradili šéfovia tímu, najviac zmien sa nachádza pod karosériou a na prvý pohľad nie sú viditeľné. Ako sa prejavia na trati uvidíme od 26. februára, keď sa začnú testy na okruhu Catalunya pri Barcelone.

Jazdeckú dvojicu stajne vytvoria Lance Stroll a Sergej Sirotkin, rezervným a testovacím jazdcom bude Robert Kubica. Tento Poliak by mal absolvovať aj tri voľné tréningy; v Španielsku, Rakúsku a v Abú Zabí.

Prvé pohľady na auto:


Williams F1 Team

Williams F1 Team

Williams F1 Team

Williams F1 Team

Williams F1 Team

Williams F1 Team

Zábery z londýnskej slávnosti:Williams F1 Team

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac