spravy.sk spravy.sk

Podľa Mansella sú Hamilton a Mercedes opäť jasní favoriti

Nigel Mansell si myslí, že Lewisa Hamiltona musíme považovať za jednoznačného favorita na získanie majstrovského titulu. V minulom roku vyhral deväť veľkých cien a dokonale využil silu monopostu W08. Mercedes dominoval už štyri roky v rade a všetko vraj nasvedčuje tomu, že táto éra môže pokračovať.

"Nemôžeme pochybovať o tom, že Lewis a Mercedes sú opäť jasní favoriti," povedal Mansell, ktorého s odvolaním sa na Press Association Sport cituje viacero zdrojov. "Ak bude mať chuť, tak ho čaká ešte mnoho rokov. Nevidím dôvod, pre ktorý by nemohol získať ešte niekoľko titulov a do budúcnosti posunúť latku veľmi vysoko."

"Pre dobro Formuly 1 však dúfam, že Ferrari, Red Bull a aj McLaren dokážu Mercedes potrápiť tak, aby sme sa dočkali vzrušujúceho pretekárskeho športu. Nemôžeme podceňovať skvelú prácu, ktorú Ferrari odviedlo v minulom roku - aj keď mali problémy a Sebastian zažil zopár pretekov, ktoré sa nevyvinuli dobre. Bez ich obrovskej snahy vyhrať titul by to nebolo také vzrušujúce," hovoril ďalej majster sveta z roku 1992.

Mansell napokon dúfa, že "v takomto prístupe pokračovali aj počas zimy. Nuž a azda aj Red Bull získal zo strany svojho motora Renault vyšší výkon."

Hamilton má s Mercedesom podpísanú zmluvu ešte na jeden rok a o jeho služby by určite mali záujem aj iní konkurenti, ale odchod z Brackley sa neočakáva. "Bol by som veľmi prekvapený, ak by Lewis s Mercedesom nepodpísal novú zmluvu. No ak by Red Bull alebo Ferrari spravili v zime niečo výnimočné, Mercedes by preskočili a Lewisovi následne ponúkli neskutočnú zmluvu, tak ktovie..."

"V tejto chvíli však Lewisovi svet leží pri nohách, je v najlepšom aute a v najlepšom tíme, tak prečo by to mal zmeniť?" opýtal sa Nigel Mansell. "Niektorí ľudia majú počas svojich kariér potrebné šťastie na to, aby sa dostali do silnej pozície. Lewis je jedným z nich a môže si dovoliť byť trpezlivý. Keď príde správny čas, tak sa podpíše nad bodkovanú čiaru..."

Mercedes predstaví svoje nové auto W09 už vo štvrtok. Tím pripravil celodenný program, počas ktorého bude postupne publikovať fotografie a rozhovory.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac