spravy.sk spravy.sk

Jordá opäť žne kritiku: Carmen, ty už radšej drž hubu

Carmen Jordá je pretekárka, ktorá sa v žiadnej sérii výrazne nepresadila a v GP3 sa napríklad za tri roky pôsobenia ani raz nekvalifikovala v top 20 a nikdy nebodovala. Napriek tomu sa dostala na pozíciu vývojovej jazdkyne Lotusu a tým pádom patrila do F1, čo mnohí znášajú len ťažko.

Keď bola nominovaná do Komisie žien v motoršporte a povedala, že ženy by mali mať vlastnú kategóriu, vyvolala búrku nevôle. Kritizovali ju azda všetky pretekárky a množstvo novinárov. Nuž a keď v priebehu minulého víkendu skonštatovala, že ženy by to radšej mali skúšať vo Formule E, zopakovalo sa to. "Naložil" jej dokonca aj Jenson Button.

Teraz sa ku kritike pridala aj bývalá pretekárka DTM Ellen Lohrová, ktorá má Carmen plné zuby. "Je hlúposť tvrdiť niečo také," reagovala v rozhovore pre Motorsport-Total.com na odporúčanie skúsiť Formulu E.

"Carmen, ty už radšej drž hubu," uviedla Lohrová na sociálnych sieťach. "Si hanbou pre všetky tvrdo pracujúce ženské zástupkyne motoršportu. Vôbec netuším, čo ťa doviedlo do sveta motoršportu, ale určite nie tvoja inteligencia alebo tvoje schopnosti."

Vážne slová, čo poviete? "Myslela som to presne tak, ako som napísala," obhajovala sa 52-ročná Nemka v aktuálnom rozhovore. "Upútala na seba len tým, že nikdy neodviedla žiadne výkony, ale na druhej strane prichádza so stanoviskami, ktorými odrádza mladé dievčatá so skutočným talentom, ktoré by sa chceli dostať do športu a ktoré snívajú o Formule 1."

Lohrová rozhodne odmietla úvahy o tom, že ženy by na pôsobenie na vrchole motoršportu fyzicky nemali mať: "Všetky tieto reči o vlastnej formulovej sérii pre ženy, alebo o tom, že nie sú dostatočne fit, sú obyčajná bezočivosť."

"Pritom tu hovoríme o odvetví, v ktorom sa vďaka tréningu každý dokáže dobre pripraviť. Veď je to šport, v ktorom majú chlapci 160 centimetrov a vážia 55 kilogramov. Nie sú to typy s maximálnym množstvom svalovej hmoty. Ide tu teda o cielený tréning," zdôraznila Ellen Lohrová.

"Keď sa pozrieme na jej kariéru, tak sa musíme pýtať, čím ona vlastne je. Je to pretekárka, ktorá dobre vyzerá? Alebo je to modelka, ktorá sa hrá na pretekárku? To druhé... Je to veľmi dobre vyzerajúca žena, ktorá predstiera, že je pretekárka. Ona ňou však nikdy nebola, aj keď sme ju niekoľko rokov videli v GP3."

"A toto všetko sa nestalo prvýkrát. Neprestajne prezentuje názory, ktorými musí mladé dievčatá demotivovať. A pritom nikdy nemala skutočný talent a nikdy ho nedokázala. Je nepochopiteľné, že sa takto vyjadruje niekto, kto vlastne ani nikdy nesedel v aute F1, len na simulátore," dodala Ellen Lohr.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carmen Jordá

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac