spravy.sk spravy.sk

Jordá: Nechcela som hovoriť za všetky ženy, hovorila som o sebe

Carmen Jordá má talent na nešťastné vyjadrenia, ktorými prebúdza ešte stále trochu spiaci svet motoršportu. Naposledy sme ju videli v testoch Formuly E, po ktorých vyjadrila presvedčenie, že pre ženy je po fyzickej stránke vhodnejšia táto séria oproti Formule 1 či Formule 2. V noci vydala stanovisko, v ktorom všetko vysvetľuje.

"Počas rozhovoru ma požiadali, aby som porovnala jazdu v aute Formuly E s autom Formuly 1," píše vo svojom stanovisku Carmen Jordá. "Mám osobnú skúsenosť s oboma a vyjadrila som svoj osobný názor na to, že jazda v aute Formuly E je fyzicky menej náročná ako v F1 - vďaka nižšiemu prítlaku."

"Tiež som hovorila o 'fyzickom probléme' žien v F1, o ktorom sa v posledných dňoch rozprúdila veľká debata. Do nej sa zapojili aj dôležité ženy nášho športu. Rada by som sa im za ich názory poďakovala, hlboko ich rešpektujem. Je mi ľúto, ak moje komentáre vyzneli, že hovoria za všetky ženy a vyrobili tak chaos - hovorila som len o svojej osobnej skúsenosti," dáva veci na pravú mieru bývalá vývojová jazdkyňa Lotusu.

"Nikdy som nechcela odradiť ženy od súťaženia v kráľovnej nášho športu, ba ani povedať, že to fyzicky nezvládnu. Moje komentáre boli len jednoduchou odpoveďou na otázku: 'Myslíte si, že Formula E je pre ženy ľahšia?'"

Jordá v závere pripomenula, že jej úlohou v Komisii žien v motoršporte je podpora žien. Napokon zagratulovala Tatiane Calderónovej za posun do pozície rezervnej jazdkyne Sauberu. Verí, že sa z nej stane prvá žena, ktorá sa zúčastní v pretekoch F1 za posledných 41 rokov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carmen Jordá

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac