spravy.sk spravy.sk

Susie Wolffová: Ženy fyzicky majú na to, aby jazdili s autom F1

Carmen Jordá sa svojimi aktuálnymi vyjadreniami opäť raz postarala o rozruch. Miestami to vyzerá tak, že všetko, čo povie, je rýchlo použité proti nej a podobne to bolo aj s komentármi o tom, že ženy by to radšej mali skúsiť vo Formule E. Tá je vraj ľahšia ako F1.

"Z mojej strany nebola kritizovaná," upozornila Susie Wolffová, ktorá ešte nedávno jazdila s autami F1, v rozhovore pre Motorsport-Magazin.com. "Mám pocit, že keď niečo povie, tak automaticky sa všetci do nej pustia."

"Na druhej strane si však nie som vedomá toho, že by jazdila s autom Formuly 1. Ja som však určite jazdila a som toho názoru, že fyzicky to je možné. Nie je to však jednoduché a nie je to ani pre väčšinu mužov. Ale je to možné a ja som to dokázala."

"Každý môže mať vlastný názor a každý si môže vybrať vlastnú kariérnu cestu. Ja mám svoje vlastné pohľady, pričom rovnaké má aj Michelle Moutonová a Komisia FIA. Platí to aj o mnohých ďalších ľuďoch v motoršporte, ale nepokúšame sa byť kontroverzní," hovorila ďalej Škótka.

Carmen Jordá je v tomto o niečo iná, pretože jej vyjadrenia vždy prilákajú veľkú pozornosť. "Pri svojej pozícii nemá v rukách žiadnu moc. Pochopiteľne, že môže mať vlastný názor, ale keď chce jasne reprezentovať pohľady komisie, mala by sa držať Michelle Moutonovej, ktorá nás všetky zastupuje."

Podľa Wolffovej existuje mnoho talentovaných dievčat, ktoré postupne napredujú - jednou z nich je napríklad Nemka Sophia Floerschová.

"Musíme sa postarať o to, aby sme im dali šancu ukázať svoje schopnosti. Nájsť si cestu do motoršportu však nie je ťažké len pre ženy, ale pre všetkých. Sama to poznám a viem, aké je to náročné," dodala Susie Wolffová.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carmen Jordá

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac