spravy.sk spravy.sk

Adrian Newey končí na pozícii technického riaditeľa, nahradiť ho má Pierre Waché (aktualizované)

Jeden z najuznávanejších aerodynamikov Formuly 1 viedol v Red Bulle tím inžinierov v zložení Rob Marshall, Paul Monagan a Pierre Waché. Práve posledný menovaný sa má stať novým technickým riaditeľom červených býkov.

S informáciou prišiel francúzsky L'Equipe, ktorý sa rozprával so samotným Pierrom Wachém: "Som si vedomý nielen toho, čo táto funkcia obnáša, ale aj veľkej zodpovednosti, ktorá s ňou prichádza. Netvrdím však, že mám strach. Uvedomujem si tlak na výsledky tímu. Chcem dokázať, že som schopný sa popasovať s novou výzvou."

Štyridsiatnik z francúzskeho Auchelu pôsobí v Red Bulle už od roku 2013, keď sa stala jeho hlavným inžinierom. Predtým zastával vedúce pozície v BMW Sauberi a Micheline.

"Newey si ma osobne vybral, čo mnou pohlo. Nechcem zmeniť všetko, no budem konať inak. Adrian pracoval viac v oblasti aerodynamiky, ja sa pokúsim spojiť s povrchom, pneumatiky ma svojou komplexnosťou fascinujú," dovysvetlil Pierre Waché.

(aktualizované 17:20)

Christian Horner celú vec upresnil v rozhovore s portálom motorsport.com. Newey by mal aj naďalej zastávať funkciu hlavného technického riaditeľa, Waché sa však dostane na jeho úroveň. Red Bull bude mať v podstate dvoch riaditeľov, no oficiálnu funkciu bude zastávať skúsenejší Newey. "Je to súčasť evolúcie," povedal Horner. "Adrian ostáva hlavným technickým riaditeľom, Pierre však bude zastávať ústrednú pozíciu ako technický riaditeľ."

Neweymu sa tak vytvorí viac priestoru na spoluprácu s Astonom Martin, s ktorým pracuje na projekte Valkyrie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac