spravy.sk spravy.sk

Hartley odporúča Kvajtovi skúsiť WEC

Daniil Kvjat prišiel najprv o svoje miesto v Red Bulle a v zápätí aj v Toro Rosso. Rus však povstal z popola a objavil sa na úplne nečakanom fronte F1: vo Ferrari. Jeho cesta späť však ešte nie je na konci, momentálne pôsobí len ako rezervný jazdec Scuderie. Podľa Brendona Hartleyho by to mal Kvjat skúsiť vo vytrvalostnej sérii, ktorá aj jemu pomohla vrátiť sa späť do F1 a načerpať množstvo skúseností.

Novozélandský pretekár to v Red Bulle ani zďaleka nedotiahol tak ďaleko ako Daniil Kvjat. Hartley začínal svoju cestu už v minulom desaťroční ako člen mládežníckeho programu červených býkov. V roku 2010 sa však s Red Bullom musel rozlúčiť a zamieril do WEC. Tam získal dva tituly a vyhral 24-hodinovku v Le Mans.

V rozhovore s ESPN dostal Hartley otázku, či by mal Kvjat zvážiť účasť v inej z top pretekárskych sérií. "Myslím si, že áno. Vo vytrvalostných pretekoch som sa toho veľa naučil."

"Myslím si, že mladí piloti sa často začnú vyhovárať na materiál, ktorý im tím ponúkne namiesto toho, aby sa pozreli aj trochu na seba," zamýšľa sa pilot Toro Rosso. "Vytrvalostné pretekanie vás to naučí, pretože máte vedľa seba dvoch silných kolegov, ktorí jazdia v rovnakom aute. Nič neskryjete a začnete sa učiť jeden od druhého."

"Je tam naozaj také otvorené prostredie. Ak je jeden chlapík rýchlejší, treba to veľmi rýchlo prijať a uznať, že bol lepší, pozrieť sa na to, čo robí a porozprávať sa s ním. Toto ma veľa naučilo. Robíte všetko preto, aby ste každý deň podávali maximálne výkony. Vytrvalostné preteky vás však naučia priznať si, že v tom-ktorom dni bol lepší váš kolega. Vďaka tomu sa z vás stane vyrovnanejší jazdec," uzavrel svoj monológ Hartley.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brendon Hartley

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac