spravy.sk spravy.sk

Berger a Stuck by privítali účasť jazdcov vo viacerých sériách súčasne

Fernanda Alonsa čaká v roku 2018 dvojitý program, pretože okrem Formuly 1 bude pôsobiť aj v šampionáte WEC. Mali by sme to vnímať ako ďalší krok smerom k získaniu "Trojkoruny", pretože k víťazstvu na VC Monaka potrebuje pridať aj triumf na 24-hodinovke v Le Mans a na Indy 500.

S Toyotou by to na okruhu La Sarthe v tomto roku nemuselo byť beznádejné, keďže hlavný konkurent z Porsche túto sériu opustil a bojovať sa bude hlavne s tímovými kolegami. Bývalých pretekárov Gerharda Bergera a Hansa-Joachima Stucka tieto Alonsove aktivity potešili.

"Mám veľkú radosť z toho, že konečne niektorý pretekár jazdí všetko možné," povedal Berger v rozhovore pre Servus TV, na ktorý sa odvoláva stránka Motorsport-Total.com. "Za našich čias to však bolo normálne."

Rakúšan si dovolil tvrdiť, že na scéne je viacero pretekárov, ktorí by to chceli skúsiť, no ich tímy im to nepovolia: "Aj Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo a Max Verstappen by sa do toho okamžite pustili." 

Ide tu však o riziko zranení a napríklad aj o konflikt záujmov, keďže jednotlivé tímy majú rôznych sponzorov. Zástupca Ferrari by sotva mohol reprezentovať aj Toyotu, nuž a navyše by ho to obralo o čas, ktorý je potrebné venovať vývoju tímu. 

McLaren na tom v posledných rokoch nebol dobre a Alonso uvažoval o odchode - vedúci predstavitelia jeho stajne teda pristúpili na takéto výnimky. Daniel Ricciardo chcel s Porsche štartovať na 24-hodinovke v Le Mans, ale jeho tím nesúhlasil. Kým bol Alonso vo Ferrari, tiež by nemal šancu. 

"Je tu kultúra, ktorá nie je dobrá pre motoršport," hovoril ďalej Gerhard Berger. "Keď má Alonso z Indianapolisu radosť, tak by tam predsa mal jazdiť. Veď je to to najlepšie, čo pre nás fanúšikov existuje..."

Berger súčasne pripomenul, že za jeho čias bolo pôsobenie vo viacerých sériách celkom normálne a Stuck s ním len súhlasil: "Jazdca to posunulo ďalej. Iné krajiny, iné zvyky, iné autá. Ja som jazdil s GT3 aj s truckmi. Všetko ti niečo dalo."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac