spravy.sk spravy.sk

Ericssona to v Austrálii napriek vypadnutiu bavilo: Bojoval som, pretekal som sa

Marcus Ericsson obsadil v kvalifikácii na Veľkú cenu Austrálie sedemnáste miesto, po štarte získal pozíciu k dobru, ale jeho púť sa skončila už po niekoľkých kolách. Zahlásil, že mu odišiel posilňovač riadenia a vrátil sa do boxov. Aj tak bol však spokojný, pretože videl pozitívne náznaky. Už to nebol ten jednoznačne najslabší tím Sauber.

"Bojoval som, pretekal som sa, bol som rýchlejší ako Williams," skonštatoval švédsky pretekár. "Mal som dobrý štart a útočil som na autá okolo mňa. Už dosť dlho sme neboli v takejto pozícii, takže to bola poriadna zábava a bolo to veľmi pozitívne. Škoda len, že všetko skončilo tak rýchlo. Hnevá to, ale niekedy je to tak. Veľa s tým nenarobíme, ale boli to sľubné kolá."

Ericsson sa v kvalifikácii dostal na dostrel Q2 a už vtedy sa ukazovalo, že Sauber na tom nie je celkom beznádejne. Stajňa v priebehu minulého roku značne zainvestovala a k dispozícii dostala aj nový motor Ferrari, ktorý určite pomohol.

"Z toho, ako sme na tom boli ešte v piatok, sme boli rozladení a sklamaní, ale v noci sme potom poriadne zapracovali tak na trati, ako aj v továrni. Pokúsili sme sa všetko pochopiť a rozanalyzovať. Na aute sme vykonali viacero zmien a nášmu výkonu to výrazne pomohlo. V sobotu bolo auto takmer ako vymenené. Už v treťom tréningu sme boli v premenlivých podmienkach okamžite omnoho konkurencieschopnejší ako v piatok a v kvalifikácii to pokračovalo."

"Ak by sme v kvalifikácii v prostrednom sektore nenarazili na Gaslyho, mohli sme sa dostať do Q2. Mám teda pocit, že pre zvyšok víkendu sme mali veľmi dobré auto, čo je pred ďalšími podujatiami mimoriadne sľubné," dodal Marcus Ericsson.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Austrália

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac