spravy.sk spravy.sk

Ricciardo tvrdí, že on by to na Bottasovom mieste na Vettela určite skúsil

Valtteri Bottas bol v záverečnej fáze Veľkej ceny Bahrajnu značne rýchlejší ako líder Sebastian Vettel. Pomerne ľahko sa na neho dotiahol, ale útok mu nevyšiel; videli sme len jeden "polovičatý" pokus, ktorý nemal veľkú šancu na úspech.

Fín bol za to fanúšikmi kritizovaný a vraj sa ukázalo, že nie je absolútna špička. Vraj je síce kvalitný a spoľahlivý jazdec, avšak bez potrebného inštinktu zabijaka. Daniel Ricciardo z Red Bullu tvrdí, že on by konal inak a určite by to skúsil.

"Rozhodne by som to tam poslal. Stopercentne," skonštatoval Ricciardo v rozhovore pre Sky Sports F1. "Išiel by som do toho. Bol tam priestor a aj keby som to prestrelil, tak by som skončil druhý. Posledné kolo a boj o víťazstvo, musíte to skúsiť."

Pretekár Mercedesu to však aj štyri dni po udalosti vníma rovnako: "Všetko som si prešiel a ak by sa situácia zopakovala, nič by som nerobil inak. Zvonku je veľmi ľahké povedať, že človek mal spraviť toto alebo tamto..."

"Analyzovali sme všetky možné scenáre a je takmer nemožné povedať, čo by bolo najlepšie. V každých pretekoch sa nájde niečo, čo viete spraviť lepšie. Na Sebastiana sme možno mali väčší tlak vyvíjať uprostred stintu, pretože sme mali potrebnú rýchlosť. Ale ako by na tom boli pneumatiky na konci pretekov, to je už iná otázka," dodal Valtteri Bottas.

Komentátor Sky Sports David Croft má takisto pocit, že Bottas až príliš váhal a zdráhal sa útočiť: "Keď mal príležitosť, nechopil sa jej. Bola to len polovičná príležitosť, ale toto je top úroveň pretekárskeho športu a nie vždy veci dostanete do daru."

"Musíte za tým ísť a realizovať to. Myslím si, že jazdci ako Lewis Hamilton, Daniel Ricciardo a Sebastian Vettel by to spravili, Valtteri však nie. Potom sa stačilo pozrieť na jeho tvár na pódiu a bolo jasné, že viní sám seba. Nevyužil tú polovičatú príležitosť, ktorá sa mu naskytla," dodal Croft.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bahrajn

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac