spravy.sk spravy.sk

Hamilton je vďačný za Verstappenov spôsob jazdy. Ozbíjal totiž Vettela...

Lewis Hamilton štartoval do Veľkej ceny Číny zo štvrtého miesta a štvrtý napokon aj skončil. Vzhľadom na to, že sa mu vôbec nedarilo a sám priznal značnú pomalosť, to napokon nebolo najhoršie. Veď na svojho hlavného súpera Sebastiana Vettela získal body k dobru.

Do toho na trati vrazil Max Verstappen a nechýbalo veľa, aby sa do všetkého zaplietol aj pretekár Mercedesu. "Obával som sa toho, že do nich vrazím aj ja. Oni sa tam snažili rýchlo otočiť a myslel som si, že na to môžem doplatiť," povedal Hamilton na tlačovke po pretekoch.

"Napokon som to však bezpečne prešiel," skonštatoval. "Pôvodne som prešiel cez apex a videl som, ako sú obaja otočení oproti mne. Hneď mi bolo jasné, že to nemôžem zobrať tak zvnútra, ako to dal Kimi. Musel som ísť doľava."

Hamilton sa pristavil aj pri neúspešnom pokuse Verstappena dostať sa pred neho. "V ôsmej zákrute by to bolo možné, ale takto na vonkajšej strane sedmičky bola špinavá stopa. Je to veľmi rýchla a dlhá zákruta. Nemyslím si, že nejakého top pilota tam už po vonkajšej strane niekto predbehol."

"Ja som ho tam pri sebe ani nevidel, normálne som si išiel svoju zákrutu. Keď som si potom pozrel záznam, tak skutočne nechápem, o čo mu tam išlo. To však nebol môj problém. Nuž a áno, pochopiteľne som za jeho spôsob jazdy vďačný, pretože takto sme dnes nestratili veľa bodov," uznal Hamilton reagujúc na to, že Verstappen poriadne uškodil jeho konkurentovi Vettelovi.

Štvornásobný majster sveta okrem toho hovoril aj o zmene taktiky Red Bullov, ktoré dostali počas safety caru nové pneumatiky. Išlo o mäkšiu zmes, ako mal on, ale hlavu si tým príliš nelámal.

"Neviem, či niekto očakával, že budú takí rýchli," vyjadril Hamilton prekvapenie. "Pôvodne som si hovoril, že je to dobré, pretože som sa odrazu dostal hneď za Seba. Myslel som si, že môžem mať šancu zdolať ho a zabojovať s ním. Potom som sa pozrel do zrkadiel a Red Bully boli s novými pneumatikami ihneď za mnou. Povedal som si 'ako do pekla sa to stalo'."

Nemal zájsť po nové pneumatiky aj on? "Teraz je to už jedno," odpovedal Lewis Hamilton. "Tím sa rozhodol takto, pretože by sme sa prepadli za Kimiho. V tom čase sme netušili, že ostatní jazdci sa zapoja do rôznych kolízií. V tej chvíli by to teda nebolo správne rozhodnutie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac