spravy.sk spravy.sk

Wolff označil Ricciardov manéver na Bottasa za brutálny

Valtteri Bottas sa vďaka "undercutu" dostal pred Sebastiana Vettela a keď sa ubránil aj jeho následným útokom, zdalo sa, že si v Číne príde pre víťazstvo. Napokon mu to však pokazil výjazd safety caru, vďaka ktorému dostali pretekári Red Bullu mäkšie pneumatiky a boli rýchlejší.

Situáciu dokonale využil Daniel Ricciardo, ktorý sa postupne prepracoval pred všetkých súperov a dvanásť kôl pred koncom nedal v šiestej zákrute šancu ani Bottasovi. Jeho manéver je považovaný za skvostný, ale podľa šéfa Mercedesu bol brutálny a nemuselo to dopadnúť dobre.

"Daniel je jedným z veľmi dobrých jazdcov a opäť to potvrdil," skonštatoval Toto Wolff. "Bol veľmi efektívny a bol schopný počkať si na svoju príležitosť. Keď to bolo potrebné, tak bol agresívny a celkovo to v jeho podaní boli veľmi dobré preteky."

"Aj keď manéver na Valtteriho bol možno trochu brutálny. Napokon mu však vyšiel. Valtteri mu s tým aj pomohol a vyhol sa kolízii, ale taký je pretekársky šport," pokračoval Rakúšan.

Mercedesu čínsky víkend príliš nevyšiel, ale Bottasovi vraj nie je čo vytknúť. "Jediné pozitívum, ktoré vidím, sú Valtteriho preteky. Tie boli ozaj parádne. Nespravil žiadne chyby, mal len smolu s výjazdom safety caru."

"A aj ten manéver s Ricciardom: ak by Valtteri na poslednú chvíľu neotvoril dvere, Ricciardo by ho vyradil. Je to jediný jazdec, ktorý sa v pretekoch obišiel bez chybičky," dodal Toto Wolff.

K situácii sa vyjadril aj Bottas, ktorý si je vedomý toho, že nechal otvorené dvere. "Doťahoval sa na mňa veľmi rýchlo a rozdiel v našej rýchlosti bol značný," priznal Fín. "Mali veľmi silné auto a okrem toho aj nové pneumatiky. Keď som neskôr videl, ako rýchlo mi ušiel, tak to všetko bola len otázka času."

Obranný manéver bol otázkou toho, ako extrémne k nemu chce jazdec pristúpiť. "Ak by som bol veľmi extrémny, tak by ma predbehol na výjazde," dodal Valtteri Bottas. "Ale aj keď sa človek bráni, tak on si na vnútornej strane zvykne nájsť miesto. Bola to teda len otázka času."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac