spravy.sk spravy.sk

Anderson o jazdcoch Red Bullu: Slová sú lacné, treba im siahnuť do vreciek

Veľká cena Azerbajdžanu bola jednou z tých, keď víťazstvo niektorého z jazdcov nie je hlavnou témou. Lewis Hamilton síce triumfoval, no médiá sa venujú hlavne havárii kolegov z Red Bullu Racing, ktorí mu v zásade pomohli vydláždiť cestu k prvému miestu.

"V minulom roku sme mali Estebana Ocona a Sergia Péreza, ktorí sa navzájom ničili. Tentoraz sú to Daniel Ricciardo a Max Verstappen," uviedol vo svojom stĺpčeku pre Autosport technický odborník Gary Anderson. "Považujeme ich za tímových kolegov (Anderson pripomenul, že team-mate v skutočnosti znamená tímový kamoš, pozn. red.), ale keď sa stane niečo také, tak kamarátstvo sa veľmi rýchlo rozplýva."

"S istotou môžeme povedať, že tak skoro spolu nepôjdu na pivo a rešpekt tejto dvojice je momentálne na historickom minime. To znamená, že Red Bull ich v priebehu najbližších podujatí potrebuje nejako upokojiť a ich entuziazmus musí kontrolovať priamo z boxového múra."

Anderson skonštatoval, že takýchto súbojov môžeme v priebehu ročníka vidieť ešte veľa. Sedia v rovnako silnom aute a je teda logické, že by spolu mali bojovať pomerne často. "Verstappen už s Red Bullom podpísal zmluvu aj pre ďalšie vyše dve sezóny, no Ricciardov kontrakt vyprší na konci tohto ročníka. Ak niečo čoskoro neuzavrie, tak môže veľmi rýchlo hrať len druhé husle."

"Šéf tímu Christian Horner povedal, že im nariadil návštevu továrne a ospravedlnenie sa všetkým kolegom. Ja si myslím, že každému zamestnancovi by mali dať do obálky po sto libier, aby ten mohol niekoho vziať na nejaké dobré jedlo. Slová sú lacné, treba im siahnuť do vreciek. Práve tam to najviac bolí," dodal Gary Anderson.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Azerbajdžan

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac