spravy.sk spravy.sk

Aitkena potešilo, že Renault mu verí

Jack Aitken mal do aktuálnej sezóny Formuly 2 ťažký vstup a z prvých šiestich podujatí dvakrát nebodoval, nuž a raz si odniesol len dva body. Naposledy v Barcelone však zvíťazil, čo mu ako minuloročnému druhému najlepšiemu mužovi GP3 dodalo sebavedomie.

Nerozumel si hlavne so spojkou, ibaže teraz mu to vyšlo a na štarte vyletel dopredu. Renault ho dokonca nominoval aj do testov, ktoré sa počas tohto týždňa konajú na rovnakom okruhu.

"Ukázali, že mi veria a v porovnaní s ostatnými mládežníckymi programami sú v Renaulte pomerne ľudskí," povedal Aitken pre Autosport. "Pracujú tak, ako je to v najlepšom záujme jazdcov. Boli fakt chápaví a chceli poznať fakty."

Angličan pokazil tri z úvodných štyroch štartov a všetko na neho padalo. "Komunikovali sme o tom. V Bahrajne to bola skôr moja chyba, ale napríklad v Baku videli, že to nebolo o mne. Inak som mal dobrú rýchlosť."

Tím ART Grand Prix už na situácii zapracoval. "Spojka je naďalej podobná, ale časť elektrického manažmentu sme vylepšili. Videli sme však aj to, že Nick (Latifi, pozn. red.) mal v sobotu opäť problémy, takže to nie je bezproblémové. Ešte nás čaká nejaká tá práca," dodal Aitken.

Počas aktuálnych testov je v akcii aj Aitkenov kolega Nicholas Latifi, ktorého do jázd nasadila Force India. Zo série F2 sa príležitosti dočkali aj Lando Norris (McLaren), George Russell (Force India) a Sean Gelael (Toro Rosso).

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac