spravy.sk spravy.sk

Čo hovorí na situáciu Williamsu a svojho syna Lawrence Stroll?

Lance Stroll je druhý rok pretekárom Williamsu. Pred dvoma rokmi vyhral európsku F3 a peniaze jeho otca Lawrenca mu veľmi rýchlo pomohli nájsť si miesto vo Formule 1. Možno by bolo lepšie, ak by absolvoval aj F2, ale veci sa vyvinuli inak.

Problém je však v tom, že monopost FW41 je veľmi slabý a tímu momentálne patrí posledné miesto konštruktérskeho poradia. Nebolo by ideálne poobzerať sa po inom pôsobisku?

"Zatiaľ nie sme v tej fáze," odpovedal Lawrence Stroll na otázku Motorsport.com týkajúcu sa toho, či pre syna ešte nehľadá inú alternatívu. "Verím vo Williams, verím v tento tím. Zatiaľ to však celkom jednoznačne zvládajú zle."

"Toto je také trpké precitnutie, ktoré azda z ľudí dostane maximum a veci dajú do poriadku. Asi nie tak rýchlo, ako by sme chceli - a nie tak rýchlo, ako by to chceli oni sami. Nepôjdeme však nikde inde."

"Auto na tom pochopiteľne nie je tak, ako sme dúfali a chceli... je dosť ďaleko vzadu," pokračoval Kanaďan. "Problémy sme mali už počas zimných testov a naďalej sa trápime. Na prvý pohľad je však zrejmé, čo je s autom zle."

Lawrence Stroll sa podľa viacerých zdrojov zasadzoval za to, aby Williams užšie spolupracoval s Mercedesom a od strieborných odoberal čo najväčšie množstvo know-how tak, ako odoberá Haas od Ferrari.

On sám však tieto špekulácie, resp. vplyv na vývoj týchto vecí, odmietol: "Nie som členom predstavenstva a v tíme nevlastním ani žiadny podiel. Jednoducho som len Lancov otec. Ale nech by spravili pre zlepšenie auta čokoľvek, súhlasím s tým. Povedzme to takto."

Lance Stroll zatiaľ v tomto ročníku príliš nevyniká, ale podľa jeho otca je "fenomenálny" a aj odborníci F1.com ho v aktuálnom "power rankingu" zaradili na desiate miesto.

"Myslím si, že jeho výkony sú vzhľadom na auto, ktoré má, fenomenálne," skonštatoval Lawrence Stroll. "Toto boli jeho piate skvelé preteky. Nemá šancu kvalifikovať sa omnoho lepšie, ako sa kvalifikuje, ale v úvodných kolách odvádza úžasnú robotu."

"Mám pocit, že svojho kolegu (Sergeja Sirotkina, pozn. red.) porazil vo všetkých piatich prípadoch a zdolal aj mnohých jazdcov, na ktorých toto auto nemalo. Z pohľadu výkonnosti musíme byť spokojní. Určite by sme však chceli lepšie auto, s ktorým by sme boli vpredu. Ale s výbavou, ktorú má k dispozícii, si nemyslím, že by mohol odvádzať lepšiu robotu," dodal Stroll starší.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac