spravy.sk spravy.sk

Saward rázne odmietol kritiku Monaka

Veľká cena Monaka pre rok 2018 priniesla len procesiu. Líder Daniel Ricciardo mal problém s jednotkou MGU-K a keďže bol výrazne pomalší, ako by mal byť, ostatných brzdil. Nuž a keďže sa v týchto uličkách nedá predbiehať, zoradil sa za ním vláčik.

Monako si "vyžralo" poriadku dávku kritiky, ale novinár Joe Saward to neberie. "Viem, že ľudia sa vždy sťažujú na nudné monacké preteky, ale ja to takto nevnímam," uviedol vo svojom stĺpčeku pre Motorsport Week. "Monako bolo vždy absurdným miestom pre súťaženie grand-prix-áut a platilo to už od jeho počiatkov v roku 1929, ale aj to na ňom tak láka."

"Vždy je úžasné sledovať najlepších jazdcov sveta, ako sa ženú medzi bariérami. Nikdy sa toho neprejete. Nepoznám žiadne iné miesto na svete, kde by sa človek dokázal nabiť entuziazmom pre tento šport tak ľahko, ako v Monaku. Nepomôžete si a musíte byť očarení. OK, v televízii je všetko iné, ale hlavne, že ľudia to sledujú a naďalej si kupujú lístky. Apetít na tieto preteky naďalej existuje."

Fernando Alonso po monackom podujatí nezabudol pripomenúť, že skutočné preteky dňa sa ešte len začnú. Vraj je to Indy 500. Saward však s týmto nesúhlasí.

"Áno, Indy 500 predá okolo 300 000 lístkov, ale televízna sledovanosť nie je až taká dobrá," pokračoval novinár. "Na tieto veci nie som odborník, ale Nielsenov rating bol 3.4, pričom v minulom roku bol 3.6, predtým 4.1 a v roku 2015 ešte 4.3. A to bolo omnoho viac ako veľké podujatie NASCAR zvané Coca-Cola 600, ktoré malo rating 2.4. Väčšina podujatí NASCAR je ešte nižšie."

"Ak sa na to pozrieme globálne, Formule 1 sa darí veľmi dobre a veľmi rýchlo rastie aj na poli sociálnych sietí. Ešte je veľa čo robiť, ale považujem za veľmi otravné, keď ľudia - a sčasti aj novinári - hovoria o športe nekonečne v zlom a vo všetkom hľadajú negatíva," dodal Saward.

Na obhajobu VC Monaka pridáme aj jeden názor z nášho diskusného fóra. Pridal ho chlapík, ktorý motoršport sleduje dlhé desaťročia a navštívil mnoho rôznych podujatí: "Nikomu neberiem názor na 'nudu', ale ak si našetríte a pôjdete si Monako pozrieť naživo, tak garantujem, že zmeníte názor. V telke divák nemá šancu pochopiť, o čom tá GP je. Treba si prejsť celú trať a navyše, takú atmosféru nemajú žiadne iné preteky na svete. Približuje sa im azda len Le Mans. A Indy? Úžasná šou, dramatické momenty, ale z hľadiska pretekania je to to isté, ako ísť v Monte Carle do kasína..."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monako

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac