spravy.sk spravy.sk

Vo Force Indii si nevedia vynachváliť Oconov monacký výkon

Esteban Ocon dokázal v Monaku opäť raz potvrdiť svoje kvality. V kvalifikácii i v pretekoch bol najlepší zo zvyšku poľa, čo mu pri problémoch Maxa Verstappena vynieslo skvelé šieste miesto. K doterajšiemu jednému bodíku, ktorý získal v Bahrajne, tak pridal osem ďalších.

Zástupca majiteľa tímu Bob Fernley v tejto súvislosti zdôraznil, že jednoznačne vidíme Francúzovo vyzrievanie. Na ťažkom okruhu nespravil ani jednu jedinú chybičku a aj keď mal v posledných dvoch kolách problémy so systémom brake-by-wire, ustál to.

"Podľa mňa to bolo absolútne perfektné," povedal Fernley pre RACER. "V žiadnom smere nespravil nič zlé. Jazdil dobre, dával si pozor na pneumatiky, mal veľmi dobré tempo. Posledné dve či tri kolá boli veľmi strašidelné, pretože mal problém s brzdami, ale dokázal ustrážiť niečo, nad čím by niektorí jazdci ľahko stratili kontrolu. Myslím si, že v jeho jazde sme mali možnosť vidieť vyzretosť. V Monaku to všetko posunul na inú úroveň. A hlavne v tej záverečnej fáze."

Force India mala na okruhoch, ktoré si vyžadujú silnejší prítlak, problémy. Monako je síce tiež také, ale Fernley veril, že na tomto mieste to bude lepšie. "Nie, nemyslím si," odpovedal Fernley na otázku, či ho monacký výkon neprekvapil. "V Baku sme mali veľmi dobré auto a aj teraz v Monaku sme ho mali. Nuž a verím, že budeme konkurencieschopní aj v Kanade. Také Monako je o jazdcovi a o zvládnutí správneho nastavenia."

Ale čo prinesú ďalšie okruhy, ktoré si budú vyžadovať silnejší prítlak? "Ide mi hlavne o to, aby sa práca, ktorú sme odviedli v Barcelone a potom aj počas testov na tamojšom okruhu - plus všetky dáta, ktorými disponujeme - začala vyplácať vo Francúzsku, v Rakúsku a v Silverstone. Ak sa to potvrdí, tak budeme vedieť, že sme na správnej ceste," dodal Bob Fernley.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bob Fernley

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac