spravy.sk spravy.sk

Carey chce mať v Číne a v USA po dve veľké ceny

V súčasnom kalendári Formuly 1 máme 21 veľkých cien v rovnakom počte krajín. V minulosti sme mali roky, keď sa v Nemecku, Taliansku či v Španielsku konali po dve podujatia, ale táto éra je preč. Noví majitelia športu si však uvedomujú, že v USA či v Číne by sme vzhľadom na silu tamojších trhov dve veľké ceny skutočne potrebovali.

"Aktuálne dúfame v to, že v USA budeme mať druhú veľkú cenu," povedal šéf Formuly 1 Chase Carey na športovej konferencii FIA v Manile. "Myslím si, že pri krajinách tejto veľkosti je to dôležité. Súčasne sa však chceme koncentrovať na to, že podujatia, ktoré tu máme, by mali byť čo najsilnejšie. Kvalitu chceme uprednostniť pred kvantitou."

V Číne máme preteky od roku 2004 a v USA dlhodobo, pričom miestami to boli dokonca aj tri podujatia ročne. Carey však má pocit, že šport v tejto časti sveta zďaleka nedokázal využiť svoj potenciál.

"Čína a USA sú dve najsilnejšie ekonomiky sveta. Nuž a súčasne sú to miesta, kde sme potenciál športu využili len tak, že sme škrabli do jeho povrchu. V Číne treba pri rozvoji tohto športu postupovať inou cestou ako v USA. V Číne sa obzeráme po čínskych partneroch, ktorí by nám mohli pomôcť s tamojším trhom... Je dôležité prísť na to, ako umožniť čínskym fanúšikom, ktorí zatiaľ nemali šancu zažiť tento šport, sa s ním nejako prepojiť."

Okrem toho sa uvažuje aj o podujatí vo Vietname. "Vietnam určite patrí medzi krajiny, ktoré rastú a sú čoraz vzrušujúcejšie jednak z pohľadu cestovného ruchu, ale aj z pohľadu podnikania," dodal Chase Carey, ktorého slová priniesla stránka RaceFans.net.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac