spravy.sk spravy.sk

Motorsport.com potvrdil, že Porsche chce zlomiť rekord Nordschleife

Už sme vás informovali o tom, že na severnej slučke Nürburgringu, tzv. Nordschleife, sa objavil vylepšený 919 Hybrid z dielne Porsche. Ide o auto, ktoré do minulého roku súťažilo v triede LMP1, ale výrazne zdokonalené označované ako Evo. Konštruktéri sa nedržali pravidiel a prototypu dodali dodatočný výkon i aerodynamiku.

Teraz je už celkom jasné, o čo im ide. Ako potvrdil aj Motorsport.com, ešte počas tohto mesiaca by mal padnúť dlhoročný rekord Nordschleife, ktorý od roku 1983 drží Stefan Bellof. Ten dosiahol čas 6:11,13 s Porsche 956 v kvalifikácii na tamojšie tisíckilometrové preteky.

Pilotom superrýchleho auta bol dvojnásobný víťaz 24-hodinovky v Le Mans Timo Bernhard, ktorý dobre pozná aj Nordschleife, veď slávnu 24-hodinovku na tomto mieste vyhral už päťkrát.

Auto je však natoľko vylepšené a má taký neuveriteľný prítlak, že aj pre skúseného rutinéra bolo potrebné zabezpečiť dodatočný tréning. V utorok mal Bernhard na vyše 20-kilometrovom okruhu stráviť približne tri a pol hodiny.

Stránka Motorsport.com potvrdila aj to, že Bellofovi príbuzní podporujú snahy Porsche o prelomenie rekordu. Nemec, ktorý absolvoval dvadsať veľkých cien Formuly 1, zahynul ešte v roku 1985. Osudnou sa mu stala iná legendárna trať: Spa-Francorchamps.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nürburgring

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac