spravy.sk spravy.sk

Brutálne pomalý Williams: Veľmi, veľmi, veľmi zlý tréning

Sergeja Sirotkina druhý piatkový tréning poriadne sklamal. Jediné šťastie pilotov Williamsu je to, že sa nižšie ako na devätnáste a dvadsiate miesto klesnúť nedá. Ruský pretekár zhodnotil 90 minút piatkového popoludnia ako "veľmi, veľmi, veľmi zlých".

Po mizernom monackom víkende mal nasledovať o čosi príjemnejší. Williams sa na nedostatok motorového výkonu sťažovať nemôže. Práve ten na okruhu Gillesa Villeneuveho rozhoduje. Williamsu však tentoraz nepomáhajú agregáty Mercedesu tak veľmi, ako obyčajne. Ich nasadenie továrenský tím odložil.

"Určite nie sme najrýchlejší, ale druhý tréning bol veľmi, veľmi, veľmi zlý, ak mám byť úprimný," nechal sa počuť Sergej Sirotkin. "Z pneumatík sme nedostali vôbec nič. Vieme, aké je to tento rok dôležité. Ak s nimi pracujete správne, viete sa dosť výrazne zlepšiť. Pre nás nebolo vždy najjednoduchšie pochopiť, ako z pneumatík získať maximum. V prvom tréningu to bolo na tvrdších zmesiach omnoho lepšie, ale na tých mäkších to proste nešlo. Samozrejme, že sme o tom v prvom tréningu nevedeli, pretože sme ich narozdiel od ostatných tímov nepoužili."

Sirotkin je tiež toho názoru, že jeho časom na kolo uškodila aj veľká premávka. Verí, že ak v sobotu bude mať pred sebou voľnú trať, tak dokáže ukázať viac z potenciálu Williamsu FW41.

"V stinte som mal pár zvláštnych momentov. A premávka mi vôbec nepomohla pri snahách dostať sa z tých problémov. Akonáhle som však už bol na čistom vzduchu a mal som pár kôl na hranie sa gumami a autom, tak sme ich tak trochu dostali do pracovného okna a v jednom momente sme mali aj dobré tempo," našiel svetielko nádeje Sirotkin.

TASR/AP

"Určite sú tu aj pozitíva, určite to nie je také zlé, ako poradie naznačuje. Stále však máme pred sebou poriadny kus práce. Musíme získať tie správne čísla, aby sme mali jasno v tom, čo v sobotu treba spraviť," dodal Rus.

Stroll, ktorý ťukol do Múru šampiónov, po piatku len sucho konštatoval: "Bolo to ako vždy. Neboli sme rýchli." No pridal aj pár slov na obhajobu svojho defektu: "Dnes popoludní som sa nedotkol múru, možno som ho oškrel. Je to v povahe tejto hry — musíte nájsť limit. Ráno som mal trochu smolu. Zajtra uvidíme, ako na tom sme."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac