spravy.sk spravy.sk

Stroll priznal, že stratil kontrolu nad autom (VIDEO)

Po štarte Veľkej ceny Kanady sa zrodila veľmi nepríjemná nehoda. Lance Stroll stratil kontrolu nad svojim autom a trafil Brendona Hartleyho, ktorého poslal až na bariéru. Nasledoval krkolomný let a Stroll mohol byť napokon azda aj rád, že sa mu nič nestalo. Nos súperovho monopostu totiž nebol ďaleko.

"Mal som dobrý štart a získal som niekoľko pozícií k dobru," opisoval Stroll zrod situácie. "Na vstupe do piatej zákruty som bol s Brendonom bok po boku. Auto mi trochu ušlo a korigoval som to, ale už tam nebolo dosť miesta pre nás oboch. Kým som získal späť kontrolu, tak sme sa dotkli."

Domáci pretekár uvažoval nad tým, že možno mal defekt, ale potvrdené to ešte nemal: "Možno v tom bol aj defekt, pretože som predtým pocítil nejaký kontakt. Preto som si myslel, že mi auto tak odrazu ušlo. Ešte sme sa však na to s inžiniermi detailne nepozreli."

Obaja jazdci museli zájsť do lekárskeho centra na okruhu, kde ich čakali prvé prehliadky. Lekári potom Hartleyho poslali dokonca aj do montrealskej nemocnice, ale ako sa ukázalo, všetko je v poriadku. Absolvoval EKG a všetky výsledky mali byť normálne. Na okruh sa vrátil vrtuľníkom.

Komisári sa rozhodli, že ani jedného z chlapcov nepotrestajú. "Auto číslo 18 stratilo v piatej zákrute kontrolu nad svojou zadnou časťou," uviedli v stanovisku. "Keďže boli obaja blízko pri sebe, tak kolidovali, ale žiadneho z jazdcov nevieme jednoznačne viniť za vznik incidentu."

"Na výjazde zo štvrtej zákruty som po vonkajšej strane útočil na Lanca, ktorý však stratil kontrolu nad autom a oboch nás poslal do múra," komentoval Hartley. "Bolo to veľké sklamanie, pretože tam existoval priestor pre predbehnutie a tešil som sa na silné preteky."

"Následne ma previezli do nemocnice, kde som musel absolvovať rôzne kontroly. Som však fit, zdravý a pripravený na ďalšie preteky," dodal Novozélanďan.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brendon Hartley

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac