spravy.sk spravy.sk

Ricciardo je spokojný, Verstappena trápi len nedostatok jázd v prvom tréningu

Daniel Ricciardo mal pred prvým tréningom vo Francúzsku obavy, veď ide o okruh, ktorý si pýta veľa motorového výkonu. Napokon sa však z neho stal Hamiltonov najsilnejší prenasledovateľ.

Narozdiel od mnohých fanúšikov, ktorí sa dnes pomerne neúspešne snažili dostať na okruh, bol na ňom Ricciardo dostatočne včas. Oplatilo sa cestovať? "Ak sem prídete z okruhov ako Monako či Montreal, trať sa vám zdá byť nesmierne priestranná. Podľa mňa sú však lepšie okruhy, na ktorých sú bariéry bližšie ku trati — tie majú charakter. No jazda tu je zábavná. Som spokojný."

Ricciardo si svojou jazdou vybojoval tretie a druhé miesto. Tak ako aj v iných tímoch, aj uňho bolo treba auto nastaviť. "V prvom a druhom tréningu sme toho spravili veľa, veľa sme sa naučili. Spolu s Maxom sme nazbierali tonu údajov. Veľkou témou je tu množstvo prítlaku, s ktorým budeme jazdiť. Všetci technici sa nad tým budú v piatok v noci zamýšľať."

Zatiaľ čo Austrálčanovi stačilo nastavovať svoje auto a naháňať sa s Lewisom Hamilton, Max Verstappen sa musel boriť aj s inými problémami. Aj napriek tomu však nezaostal o viac ako tri stotinky sekundy.

"Som pomerne spokojný. V prvom tréningu sme kvôli problému s jednou pneumatikou prišli o čas," vysvetľoval Max Verstappen. "Ešte nikdy som tu nejazdil, chcete teda byť na trati čo najdlhšie. Podarilo sa nám z toho pomerne dobre dostať a stihli sme vyskúšať mnoho vecí."

Domácich úloh zostalo dosť. "Potrebujeme lepšie pochopiť trať — aké sú rozdiely medzi jednotlivými stopami. Výzvou je aj nájsť ten správny balans pri tomto výbere pneumatík. Na tejto trati sú veľmi citlivé a kvôli teplu sa zdá, že každá sada potrebuje iné nastavenie. Na nájdenie riešenia máme celý večer."

"Mercedes vyzerá byť dosť silný, my sa musíme zlepšiť," pokračoval Verstappen. "Piatky však nikdy nie sú dokonalé, tobôž nie na novej trati. Okruh je OK, vietor tu má veľký vplyv na dosiahnuté časy. Zatiaľ neviem, či sa tu bude dať predbiehať. Ešte som nebol tak blízko k inému autu, nuž uvidíme v pretekoch."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac