spravy.sk spravy.sk

Vettel: Moja chyba, mal som až príliš dobrý štart (+VIDEO)

Opäť raz sa nám vystriedali pretekári na čele šampionátu. Lewis Hamilton na Le Castellet s prehľadom zvíťazil. Dosť mu to uľahčil Sebastian Vettel, ktorý v prvej zákrute kolidoval s Valtterim Bottasom, čím oboch z boja o prvý francúzsky triumf po desiatich rokoch vyradil.

Komisári začali incident prešetrovať a Nemcovi udelili päťsekundovú penalizáciu. Vettel si po pretekoch svoju chybu priznal. "Môj štart bol príliš dobrý a nakoniec som nemal kam ísť. Je to moja chyba, snažil som sa brzdiť skôr a dostať sa z toho, ale nemal som miesto."

"Chýbal mi aj grip, boli sme tak blízko za autami pred nami a vedľa nás. Valtteri skúšal získať svoju pozíciu späť, čo je fér. Ja som potom ale nemal kam ísť. Zákruta je ľavotočivá. Snažil som sa spomaliť, ale s takým malým množstvom gripu som mohol len zväčšiť polomer svojho prejazdu zákrutou. Nanešťastie to znamenalo, že som sa musel dostať do kontaktu s Valtterim," povzdychol si pretekár Ferrari.

Okamžite bolo na trať povolané bezpečnostné vozidlo. Vettel s Bottasom zastavili — Nemec kvôli poškodenému krídlu, Fín mal úplne zničenú ľavú zadnú pneumatiku. Po chvíli sa ukázalo, že značne utrpela i jeho podlaha, čo sa podpísalo pod jeho predbiehacie možnosti. Zato Vettel mal rýchlosti na rozdávanie.

Ted Kravitz sa počas pretekov bol porozprávať s boxovým múrikom Ferrari. Ten sa zhodol na tom, že keby Vettel nespravil v úvode chybu, mal by dosť rýchlosti aj na prekonanie Hamiltona. Ako to videl samotný Vettel?

"Z pretekov som toho veľa nevidel, vy ste toho videli viac," pousmial sa Vettel. "Myslím si, že sme mali dobrú rýchlosť, snažil som sa preraziť si cestu cez pole a zničil som si pneumatiky. Preto len ťažko povedať. Boli sme na iných gumách a na konci som ich mal zas oveľa čerstvejšie. Mali sme dobré tempo, aby sme šli zarovno s Mercedesmi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FRANCÚZSKO

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac