spravy.sk spravy.sk

V Mercedese krútia hlavami: Ako to, že Vettel dostal len päť sekúnd? (+VIDEO)

V Mercedese sa nie všetci pozerajú na rozhodnutie vedenia pretekov o potrestaní Sebastiana Vettela rovnako. Komisári síce zvyknú hodnotiť kolízie v rámci prvého kola s prižmúrenými očami, no podľa predstaviteľov nemeckého tímu mal byť Vettelovi udelený prísnejší trest.

Prvej reakcie sme sa dočkali od Lewisa Hamiltona krátko pred odovzdávaním cien. Päťsekundový trest sa mu nezdal primeraný — hlavne nie potom, čo v miestnosti pre víťazov videl nevyberaný Vettelov zákrok.

"Sebastian mal vynikajúci štart, potom zostal trochu zaseknutý. Valtteri bol na vonkajšku oveľa rýchlejší. Podľa mňa to Vettel neodhadol," hodnotil udalosti z prvej zákruty pre Sky Sports F1 Toto Wolff. "Zničil aj svoje preteky. Sebastian skončil piaty, no Valtteri ešte o dve priečky nižšie. Jeho podlaha bola úplne zničená. Komentoval to tak, že sa jeho auto správalo impulzívne. Bolo to len o zmiernení škôd."

Niki Lauda si myslí, že Mercedesy si z Francúzska mohli odniesť až 43 bodov za víťazné double. "Myslím si, že sme ho mohli mať. Prečo Vettel dostal len päť sekúnd za takúto obrovskú chybu? Tomu skutočne nerozumiem. Je to príliš málo," krútil hlavou nevýkonný šéf Mercedesu.

Ted Kravitz sa ho spýtal, či by bol radšej, keby ho komisári odsunuli na nižšie priečky na štarte na Red Bull Ringu. "Nie, môžete mu dať viac času. O tom hovorím. Päť sekúnd je nič. Zničil preteky sebe aj Bottasovi."

Potešil aspoň Hamilton. "Preteky mal pod kontrolou, nerobil žiadne chyby, tím pracoval perfektne. Fantastické. Je to dobrý výsledok, no bolo by lepšie, keby tam vpredu bol aj Bottas," dodal Lauda.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FRANCÚZSKO

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac