spravy.sk spravy.sk

Bottas po pretekoch nevedel, či má plakať alebo sa smiať (VIDEO)

Valtteri Bottas v tomto roku nemá veľa šťastia. Už viackrát sa mu stali zvláštne veci a vrcholom bolo azerbajdžanské vypadnutie z prvého miesta, ku ktorému prišlo po smolnom defekte.

Na Veľkej cene Francúzska mohol podľa všetkého vybojovať druhé miesto, avšak v prvej zákrute ho zozadu trafil Sebastian Vettel. Všetko sa to zbehlo dosť nešťastne; Nemec mal vynikajúci štart, následne uviazol za Lewisom Hamiltonom a nesprávne odhadol brzdný bod. Bottas na to doplatil defektom a aj poškodením podlahy, aby sa z posledného miesta neskôr prepracoval na konečné siedme.

Svoje rozhovory s novinármi absolvoval práve vo chvíli, keď v pozadí hrala britská hymna pre víťazného Lewisa Hamiltona. Tušil, že mohol stáť po jeho boku.

"Toto všetko dobre sumarizuje celú moju sezónu," skonštatoval Bottas. "Do prvej zákruty som išiel po vonkajšej strane a vstupoval som tam pred Sebastianom, ale pochopiteľne, že som dostal zásah zozadu. Myslel som si, že to bol on a okamžite som cítil, že mám defekt. Okrem toho som utrpel aj poškodenie auta a v ďalšej fáze pretekov som na to samozrejme doplatil."

V Mercedese hneď vedeli, že je zle-nedobre. Kvôli defektu sa auto v ľavej zadnej časti podlahou odieralo o asfalt a do boxov bolo poriadne ďaleko. "Išlo o rozsiahle poškodenie," priznal šéf Mercedesu Toto Wolff. "Valtteri nám následne povedal, že jazda s autom je doslova 'šokujúca'. Zničilo mu to preteky."

Jazdec z Nastoly však na konci pretekov paradoxne zaznamenal najrýchlejšie kolo. "Vzhľadom na to, že auto bolo dosť zničené, je to veľká vec," usmial sa Valtteri Bottas. "A vlastne ani neviem, či mám plakať alebo sa smiať. Asi smiať..."

A čo vyjadrenie k Vettelovmu päťsekundovému trestu? "Nuž ja som rozhodne stratil viac ako päť sekúnd. Ale aspoň dostal trest a každý vie, koho to bola chyba... Áno, po pretekoch sa ospravedlnil, ale neviem, čo na to povedať. Bolo to čudné, spravil chybu."

Bottas takto na svojho kolegu Hamiltona stráca už 53 bodov. "Ako som povedal, dobre to sumarizuje moju sezónu. Toto jednoducho nebol môj deň. Akoby dnes bolo všetko proti mne. Dostal som ranu v prvej zákrute, dostal som defekt, mal som poškodenú podlahu. Návrat na vyššie priečky bol potom ťažší, ale získali sme aspoň nejaké body," dodal Valtteri Bottas.

A aby sme nezabudli, Valtteri mal problém aj počas druhej zastávky v boxoch, ktorá trvala veľmi dlho. Práve preto prišiel do cieľa až za Kevinom Magnussenom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FRANCÚZSKO

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac