spravy.sk spravy.sk

Hamilton si chce vo Francúzsku otvoriť stánok s ďalekohľadmi

Okruh Paula Ricarda je zvláštny. Zákruty sú na niektorých miestach postavené doslova vo forme bludiska, mimo trate sú obrovské zóny s modrými a červenými pásmi, ktoré pôsobia hypnoticky, nuž a dopravný chaos starajúci sa o to, že cesta na okruh trvá niekoľko hodín, tiež nie je bohviečo.

Lewis Hamilton našiel na Le Castellet aj pozitíva, ale pripomenul i ďalší mínus. "Umiestnenie okruhu sa mi páči," povedal Hamilton, ktorý si žiadny dopravný chaos neužil, pretože letisko je v bezprostrednej blízkosti autodrómu vzdialené len niekoľko metrov od neho. "Týždeň som si tu užil."

Štvornásobný majster sveta si vraj vychutnal hlavne tzv. "drivers' parade", pretože všade okolo trate bolo množstvo ľudí. "Na mnohých okruhoch tribúny nie sú naplnené ani spolovice. Tu však bolo veľmi veľa ľudí, čo je skvelé."

Avšak predsa len existuje aj ďalší mínus. Keďže bol okruh koncipovaný ako testovací, vôbec nemal tribúny. Nuž a keď ich teraz organizátori dostavali, museli ich umiestniť za obrovské výbehové zóny, teda aj stovky metrov od diania.

"Nepáči sa mi, že všetci boli tak vzdialení. Napríklad v jedenástej zákrute boli doslova míľu ďaleko. Otvorím si tu stánok s ďalekohľadmi a zarobím veľa peňazí, no ľudia konečne budú môcť sledovať preteky," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FRANCÚZSKO

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac